674886

Тіла деяких жертв авіакатастрофи під Смоленськом, що трапилася у квітні 2010 року, були замінені.

Таке викриття зробила польська Gazeta Polska.

Більше того, за даними видання, тодішній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск знав, що росіяни в труну польського президента Ришарда Качоровського (останній президент Польщі у вигнанні) помістили останки іншої особи.

За словами журналістів, тодішня влада Польщі мала отримати інформацію, яку тодішній посол Польщі у Москві Єжи Бар дізнався від начальника Відділу міжнародного юридичного співробітництва Слідчого комітету при Генпрокуратурі РФ Петра Литвишко. Російський чиновник повідомив послу, що "дослідження ДНК не підтвердило, чи дійсно останки, поміщені в труну президента Качоровського, належать йому".

Більше того, Литвишко додав, що "кілька інших зразків ДНК також не підтверджують, що тіла, покладені в труни, є тими жертвами, які були ідентифіковані їхніми сім'ями".

Gazeta Polska стверджує, що про заміну тіл жертв смоленської авіакатастрофи повинні були знати і інші члени тодішнього уряду, а також Головна військова прокуратура Польщі. Однак цю інформацію не розповіли сім'ям загиблих, а ексгумацію свідомо заблокували.