Німеччина не зупинить прокачування газу по трубопроводу “Північний потік-2”, навіть якщо Росія використовуватиме його як геополітичну зброю. У такому випадку держава може зосередитися на більш широких санкціях Євросоюзу.

Скоріш за все позиція Німеччини щодо цього питання не зміниться навіть після відставки Ангели Меркель. Усе через те, що проєкт “Північного потоку-2” підтримує майже увесь політичний спектр країни.

Про це повідомляє імените видання Bloomberg.

Як діятиме Німеччина

Замість прямого удару по газопроводу, Німеччина зосередиться на санкціях на рівні ЄС. Це складніший шлях для заходів у відповідь на агресію Росії.

Зверніть увагу! У Німеччині раніше заявили про готовність провести консультації щодо “Північного потоку-2”. Їх ініціювали в Міністерстві закордонних справ України.

Як відомо, газопровід “Північний потік-2”, ймовірно, запрацює вже у 2021 році. Оператор прозвітував про майже повну готовність проєкту. За словами фахівців, мовиться не про зраду України європейськими партнерами, а про банальний економічний розрахунок.

“Вони хочуть отримувати газ без будь-яких проблем. А тут одна велика перешкода на шляху в цього газу до німецького бюргера. Навіщо їм розбиратися у конфлікті між Україною та Росією”, – відзначив експерт з енергетики Геннадій Рябцев.

І додав, всі обхідні маршрути для запуску “Північного потоку-2” схвально сприймаються в Євросоюзі. Це роблять або відкрито, як-от Німеччина, або не надто публічно.

Безпосередні збитки з початком запуску газогону Україна відчує, найімовірніше, аж після 2024 року. Адже до того часу Росія, зв’язана контрактом, змушена буде нам платити прописану в угоді щорічну суму грошей.

Контракт протягом 3 років ще буде працювати, і Україна отримуватиме гроші або безпосередньо за 40 мільярдів кубометрів транзиту, або взагалі замість нього. Тому що в контракті є умова “качай чи плати”,– пояснив Рябцев.

До того ж Росія бронює і додаткові кубометри для транспортування газу через Україну. Щоправда, останнім часом Кремль відмовляється від них, чим зумовлює збільшення цін на блакитне паливо у Європі і підштовхує Німеччину до найшвидшого запуску свого газогону.

Тож коли маєш справу з Росією, варто прораховувати найгірші варіанти розвитку подій. Зокрема і ймовірність зриву навіть наявного контракту з цією країною.

На думку військового експерта Олега Жданова, з запуском “Північного потоку-2” Україна може отримати ще й газову війну. Це буде новий економічний фронт.

Адже Росія може знайти мільйон причин для того, щоб припинити чи почати шантажувати тими поставками, які сьогодні прописані в угоді. Тож Україні потрібно невідкладно зайнятися відновленням видобутку власного газу, оскільки ресурси для цього є.

Це допоможе з меншими втратами пережити зменшення транзиту російського газу. А рано чи пізно це точно станеться.