Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак призначив спікера делегації України у Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича своїм позаштатним радником з питань стратегічних комунікацій у сфері національної безпеки та оборони.

Представляючи Олексія Арестовича на зустрічі з керівниками профільних відомств, Андрій Єрмак зазначив, що сьогодні в українському інформаційному просторі тиражується багато фейків, викривленої інформації та необґрунтованих звинувачень, на які потрібно вчасно та якісно реагувати.

«Завдання пана Арестовича – надати вичерпну відповідь, щоб протидіяти поширенню дезінформації або образ. Ми – єдина команда, яка спільними зусиллями захищає нашу країну», – наголосив керівник Офісу Президента.

Серед завдань радника з питань стратегічних комунікацій у сфері нацбезпеки та оборони – узгодження позицій профільних відомств і напрацювання «єдиного голосу».

Андрій Єрмак висловив сподівання, що Олексій Арестович побудує конструктивну взаємодію з усіма представниками сектору безпеки та оборони України.

Відмітимо, що у жовтні військовий оглядач Олексій Арестович став радником української делегації з інформаційної політики в Тристоронній контактній групі з урегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

За словами Арестовича, російська сторона має “гарну” звичку виходити з перемовин і одразу повідомляти версію, яка вигідна їм. Про це він сказав в ефірі 24 каналу.

“А ми досі чомусь запізнювались і давали наші коментарі за 2 – 3 доби і це було вже нікому нецікаво, пізно і всі обговорювали російські наративи. Щоб такого не повторялось, я добровільно взяв на себе таку функцію за пропозицією Леоніда Кравчука”, – заявив військового оглядач.

Він розповів, що зарплату він за це не отримує і працює на суспільно-політичних засадах. “Я ФОП, у мене є школа мислення і риторики, я викладаю і отримую там зарплату”, – додав Арестович.

Після призначення Арестовича журналісти почали згадувати його цікаві висловлювання, до прикладу, допис у фейсбуці за 2017 рік: “Я – не патріот. Причому, не тільки України, а й будь-якої національної держави, як такої. Я “патріот 5-го проєкту”.

На запитання ведучої 24 каналу, чи вважає себе новий радник ТКГ патріотом України, той відповів:

“В цьому дописі я забув поставити лапки, тому що я там дещо вказував на тих патріотів, які “б’ють себе п’яткою в груди” і кажуть, що вони патріоти на кожному кроці. Можна судити не по моїх словах, а по моїх справах. Я ветеран ООС, майор резерву ЗСУ, який відслужив на Сході і дещо потрудився з роз’ясненням військових питань громадянам, тому дехто називає мене військовим оглядачем”.

Чи може бути майор України, який добровільно пішов на фронт, патріотом України? Я можу це залишити, як відкрите питання, але я думаю, що більш-менш відповідь ясна. Що стосується решти питань, то мої заяви як приватної особи – це одне, інше – це позиція радника інформполітики на такому високому дипломатичному рівні. Це різні речі,– пояснив він.