Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що дані свідчать про те, що Росія планує «найбільшу війну в Європі з 1945 року»,  про це він повідомив в інтерв’ю BBC на полях Мюнхенської конференції.

Боюсь, що план, який ми бачимо, призначений для чогось, що може стати справді найбільшою війною в Європі з 1945 року лише з погляду масштабу, – сказав прем’єр-міністр.

На його думку, є всі ознаки того, що цей «план у певному сенсі вже розпочався». За словами Джонсона, розвідка припускає, що Росія має намір розпочати вторгнення та оточити українську столицю Київ.

Джонсон також зазначив, що Велика Британія запровадить проти Росії санкції, які йдуть ще значно далі, ніж передбачалося раніше. Він сказав, що Велика Британія і США зупинять російські компанії, які «торгують у фунтах і доларах». Цей крок, за словами Джонсона, «дуже сильно вдарить» своїми наслідками.

За словами Джонсона, розвідка припускає, що Росія має намір почати вторгнення, щоб оточити українську столицю Київ.

Люди повинні розуміти, яку ціну це може мати у людських життях, – сказав він.

За останніми підрахунками уряду США, уздовж кордону України зараз дислокується від 169 до 190 тисяч російських військових, як у Росії, так і в сусідній Білорусі, але ця цифра також включає повстанців на сході України.

Пан Джонсон виступив після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським і сказав світовим лідерам, що будь-яке вторгнення Росії в Україну “відгукнеться по всьому світу”.