Місцеві чиновники заробляли на смітті. Міністр екології Остап Семерак завив, що на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області могло вестися нелегальне сортування сміття, повідомляє Корупція.Інфо

"Чиновники, очевидно, – це моє припущення – кожен день на нелегальному сортуванні сміття отримували доходи", – заявив він.

За його словами, це слідує з того, що керівництво сміттєзвалища впродовж трьох років не допускало на територію полігону представників екологічної інспекції.

"Тому що на це сміттєзвалище везуть і кольоровий метал, і чорний метал, і папір, картон, пластик… І є пункти прийому, які за цю сировину платять реальні готівкові кошти. Цю систему треба впорядковувати. Це сфера відповідальності органів місцевого самоврядування", – ровідомив міністр.

Нагадаємо, раніше НВ повідомляло, що 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі почалася пожежа. 30 травня на полігоні твердих відходів стався зсув сміття, під завалами опинилося троє співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Була проведена масштабна пошуково-рятувальна спецоперація, однак всі троє пожежників загинули.

Під завалами може перебувати комунальник, його тіло ще не знайдено. Рятувальники припинили його пошуки через значну загрозу зсуву.

Фактичною причиною зсуву на звалищі могла стати велика кількість води, яку використовували пожежники під час гасіння вогню. В СБУ назвали основні причини, які призвели до пожежі на сміттєзвалищі під Львовом.