Дружина українського президента Володимира Зеленського Олена Зеленська розповіла, якою була реакція її чоловіка в перші хвилини після нападу Росії на Україну.

“Так, ми всі останні тижні жили в напрузі, всюди говорили про можливе вторгнення. Але до кінця не вірилося, що таке може статися. У ХХІ столітті? У сучасному світі? Я прокинулася від дивних глухих звуків. Десь близько п’ятої ранку. Не відразу навіть зрозуміла, що це вибухи. Чоловіка поруч у ліжку не було. Я встала і побачила його, він був уже одягнений. “Почалося”, – все, що сказав”, – поділилася спогадами Зеленська в інтерв’ю американському Vogue, текст якого 8 квітня також опублікований на сайті української редакції видання.

Вона зізналася, що в той момент зазнала розгубленість, але паніки не було. У відповідь на питання, що їй і дітям тепер робити, Зеленський попросив зібрати речі першої необхідності і документи, чекати від нього повідомлень, а сам поїхав.

“У перші дні я сподівалася, що нам можна залишитися всім разом. Але Офіс президента перетворився на військовий об’єкт. Президент з командою там і трудяться, і живуть. Тому нам з дітьми було наказано переміститися в безпечне місце. Якщо в Україні взагалі можна зараз знайти абсолютно безпечне місце. З тих пір ми спілкуємося з Володимиром тільки по телефону”, – сказала дружина українського президента.

Раніше член української делегації у переговорах з країною-агресором, радник голови ОПУ Михайло Подоляк повідомляв, що українська влада завчасно не мала інформації, що 24 лютого президент країни-окупанта Володимир Путін розпочне повномасштабну війну проти Україн.

“Конкретної дати 24 лютого не було. Дат було багато: 20, 22, 16 лютого. Американці теж не могли знати конкретний час і це не питання до їхньої розвідки. Інформаційна кампанія про можливий російський напад почалася десь з кінця жовтня минулого року. Для нас це було трошки дивно. Вони це все нагнітали, особливо в грудні і в січні, але жодних дій превентивного характеру ніхто не робив. Тобто всі дії, які зараз наші партнери роблять, можна було попередньо частково робити – і тоді б Росія могла оцінити той обсяг проблем з економічної точки зору”, розповів Подоялк.

“Коли ми цю інформацію отримували, у нас розвідка теж працювала і ми це бачили – готували інфраструктуру управлінську для воєнного стану. Але ми розуміли, що якщо ми почнемо в такому ж обсязі медійно давити на людей, то панічні настрої будуть такими, що ми б не втримали ситуацію. Війна війною, але до війни ми б повністю зламали всю економіку і сьогодні нам було б набагато складніше. А так з’ясувалося, що ми економічно і управлінсько готові до всього”, – додав він.