В Україні новий скандал з документами народного депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва, – передає Корупція Інфо

Популярне: Він ховав її 6 років: Шуфрич нарешті “показав” дружину. Різниця майже у 20 років і кохання, яке не поміщається у декларацію!

 

Напередодні головний військовий прокурор, заступник генпрокурора України Анатолій Матіос заявив, що парламентарій підробив військову облікову справу.

«Для мене депутат, поки депутат, Єгор Соболєв та особи без прізвищ та історії під «ніком» Семен Семенченко або Гришин, або Сергій Донцов, як він був колись у Донецьку, не є уособленням парламентаріїв», — сказав Матіос.

«За три роки до війни, в одному з військкоматів міста Києва було сформовано військову облікову справу громадянина України, який в разі війни повинен бути покликаний на службу. Так от: по сей день в переліку військових спеціальностей немає такого поняття як військовий журналіст. Але за два або три роки (можу помилятися, ми давно це встановили) до війни в обліковій справі громадянина Зіміна, він же Соболєв, були внесені зміни шляхом підробки військової облікової справи, де було написано «військовий журналіст». Може, знав щось Єгор Зімін-Соболєв? Напевно, знав. Може, знав випускник Вдіку, курсів спецшколи РФ Гришин-Семенченко? Напевно, щось знав», — розповів Матіос.

Військовий прокурор підкреслив, що у Соболєва немає необхідної освіти, і він не зробив для країни нічого практичного.

«Вони (Семенченко і Соболєв. — Ред.) є хедлайнерами позитивних очікувань суспільства», — додав Матіос.

У той же час, у негативному ключі про Соболєва і Семенченка висловився міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Я не знаю, чого домагається колишній громадянин Росії Зімін, він же Єгор Соболєв, Семен Семенченко – аферист, який волею долі потрапив в парламент, людина, яка 6 років переховувалась в Росії від кримінального переслідування», — заявив Аваков.

Він додав, що ні в кого немає ідеальної біографії, але якщо хтось робить заяви в унісон з терористами, то це викликає подив.

Соболєв на своїй сторінці у Facebook вже відповів на звинувачення.

«Про зміну прізвища. Мій батько загинув, коли мені було два роки. Його звали Анатолій Зимін. Коли мені було сім, моя мама вийшла заміж за Віктора Соболєва. Який мене офіційно усиновив і став справжнім батьком, чиїй працьовитості я намагаюся слідувати все життя. Як було прийнято в ті часи, поміняли прізвище і мені. Арсен Аваков, до речі, все це добре знає. Він сам мені розповідав навесні 2015 року, що йому доручили перевірити мою паспортну справу і, як він тоді зі сміхом зауважив: «На жаль, жодних порушень знайти не вдалося», — написав нардеп.

Також Соболєв відповів на звинувачення у фальсифікації військової справи.

«Перерив папери, знайшов документ, який мені видали при постановці мене на облік у військкоматі мого Шевченківського району Києва в 2005 році. Мене тоді питали, що я вмію, я відповів, що з 18 років працюю журналістом. В результаті, як видно з довідки, мене записали «Оператор ЕОМ». Думаю, це розшифровується як «електронно-обчислювальна машина». 12 років тому вміння працювати на комп'ютері ще не стало нормою. При чому тут «військовий журналіст» і чому це погано, я так і не зрозумів», — зазначив нардеп.