Джерело телеграм каналу Вертикаль повідомляє, що на святкуванні Шустера у Вільнюсі Гордон уперше погодився з ідеєю Авакова стати технічним кандидатом на майбутніх президентських виборах.

Аваков зробив кілька соціологічних вимірів своїм Інститутом майбутнього, після чого надалі там планують нарощувати цифри у рейтингах Гордону. Його у команді старих осіб бачать альтернативою Зеленському. Сподіваючись на коротку пам’ять українців.

Також стоїть мета зачистити інфополе від негативу на Гордона та його шарлатанське минуле.

Сьогодні ж київські колеги розписали про ймовірні зв’язки Гордона з МВС та КДБ у 80-х, входження його до кримінальних кіл, бізнес-відносини з бандитом Савлоховим, а також про рекламування та заробіток з шарлатанами, ворожками та цілителями.

Варто зазначити, що цей самий процес очищення Гордон намагається реалізувати на каналі Ахметова, кількість ефірів з журналістом на якому перевалила за 100.

У цьому контексті варто звернути увагу на те, що про олігарха нещодавно згадали у звіті КОМІТЕТУ З розвідки СЕНАТУ США, де у документі, затвердженому американськими законодавцями, РІНАТ АХМЕТОВ офіційно визнаний не просто олігархом, а проросійським діячем, який разом зі своєю партією підтримувався російською владою. Пише екс-нардеп Сергій Лещенко. Тому, коли в ефірах каналу Україна 24 та Шустера аналізуватиметься спроба державного перевороту на користь Росії, варто пам’ятати про цей офіційно встановлений факт на рівні американського Конгресу.

Мало того, на одному з провідних американських порталів Yahoo News вийшла стаття про накопичення військ Росії навколо українських кордонів. Видання наводить цитату ЛЕЩЕНКО про те, що нинішня ескалація посилюється бажанням проросійських олігархів дестабілізувати владу всередині України:

“Ахметов затято заперечує свою причетність до планування передбачуваного перевороту, але деякі українці, зокрема журналіст-розслідувач та колишній депутат парламенту Сергій Лещенко, вважають, що він активно працює із президентом Росії над ослабленням України. “Вперше Путін пов’язаний із внутрішньополітичною битвою, коли проросійські олігархи, зокрема Рінат Ахметов, намагаються дестабілізувати політику зсередини – щоб послабити Україну напередодні можливого нападу Росії”, – сказав Лещенко Yahoo News.

Але такої думки не лише американські колеги аналітики громадської організації “Центр протидії корупції” провели дослідження і з’ясували, що на телеканалі “Україна 24”, що належить бізнес-структурам Ріната Ахметова, поширюють тези російської пропаганди, передає Українська Правда.

“У ході аналізу випусків улітку дослідники ЦПК підрахували, що антизахідні наративи озвучували принаймні один раз в 30 з 40 випусків токшоу.

Багато з головних тем випусків “Харду з Влащенко” влітку 2021 року ретельно повторювали поширені наративи кремлівської пропаганди. Теза про зовнішнє управління Україною звучала в 11 випусках, тоді як теза про ймовірну експлуатацію українських ресурсів Заходом озвучували в 6 випусках. Крім того, гості й ведуча шоу атакували антикорупційні органи, Національний банк України, наглядові ради державних компаній, а також озвучували тези з теорій змови про всемогутній вплив фінансиста Джорджа Сороса”.

На думку аналітиків ЦПК, редакційна політика телеканалу навмисно запрошувала спікерів та гостей, які відомі своєю скептичною позицією стосовно євроатлантичного курсу України та партнерства із західними демократіями. Зокрема, колишнього народного депутата Євгенія Мураєва та олігарха Вадима Новинського.

У ЦПК вважають, що антизахідну пропаганду в Україну озвучують на користь олігархам, яким не вигідні антикорупційні та демократичні реформи.

Хочемо лише додати, що самому Дмитру Гордону така позиція повністю підходить, адже його проросійську спрямованість можна простежити ще з тих часів, як він завдяки зв’язкам в органах радянського режиму ймовірно чудово лагодив з Кобзоном, що стежить за кримінальним світом від Кремля.

Щобільше Гордон за повідомленням джерел телеграм каналу вертикаль можливо був повністю інтегрований у тіньову кримінальну систему, яку Росія використовує для домінування у країнах колишнього СНД. І, крім того, що він є аферистом, Гордон є ще й залежним від російських настроїв, – вказує телеграм канал Вертикаль.