Виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс озвучив умову для отримання Україною другої транш макрофінансової допомоги. Українська сторона зобов’язана виконати комплекс узгоджених політичних заходів.
Таку заяву Домбровкіс зробив в ході конференції з питань реформ в Україні.
“ЄС може виділити другий транш, коли будуть виконані узгоджені заходи політики. Останнім часом намітився явний прогрес. Однак всі невиконані політичні умови повинні бути швидко реалізовані, поряд зі співпрацею України з МВФ”, – заявив Домбровскіс.
Для отримання ще 600 млн євро допомоги українська влада повинна реалізувати важливі європейські реформи.
“По-перше, судова система, де реформи вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів повинні включати конструктивні пропозиції Венеціанської комісії”, – додав представник ЄС.
Крім цього, він підкреслив, що держава повинна цілеспрямовано боротися з корупцією, яку необхідно подолати найближчим часом.
Європа чекає від української влади істотне поліпшення умов для бізнесу і остаточний і ефективний перехід держпідприємств на корпоративне управління.
Нагадаємо, у квітні глава українського Мінфіну заявив, що Україна очікує отримати ще 600 млн євро допомоги від ЄС до вересня 2021 року. Проте, нещодавно в Мінекономіки сказали, що нічого страшного в країні не станеться і без грошей Європи.
“Україна не відчує жодних економічних потрясінь, якщо цього року не отримає черговий транш від Міжнародного валютного фонду в рамках діючої кредитної програми для країни”, заявив перший віце-прем’єр – міністр економіки Олексій Любченко.
У той же час, володимир Зеленський заявив, що не проти співпраці України з МВФ, але не таких умовах, як хоче Фонд. Зеленський зазначив, що в Україні йде війна, тому “несправедливо висувати до нашої країни такі ж вимоги, як до інших держав”.
“Я вважаю, не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами. Нашу країну просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що триває війна. Тому гроші, що витрачаються не на пріоритети з точки зору економіки, а з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім все інше”, – сказав президент.
При цьому він зазначив, що продовження співпраці з МВФ є важливим для України, тому що до програми Фонду прив’язані інші програми фінансової підтримки.
“Тому ми обов’язково зробимо все, що пообіцяли”, – запевнив Зеленський.
Україна-МВФ- найголовніше:
13 лютого в МВФ зробили заяву про завершенні роботи місії за програмою stand-by в Україні. Однак домовленості про надання траншу так і не були досягнуті, оскільки в МВФ вимагають реалізації судової та антикорупційної реформи в Україні.
За даними джерел Інтерфакс-Україна, Київ не може отримати новий транш в рамках програми співпраці з МВФ через проблеми з законом про Вищу раду правосуддя і аспектами, пов’язаними з побоюваннями Фонду щодо втручання в роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Для того, щоб МВФ дав зелене світло, також потрібно прийняти внесені у Раду зміни до закону про НБУ, фінансових установах та відмову від державного регулювання цін на енергетичному ринку, впроваджених цією зимою. Також Києву слід забезпечити прозорість щодо планів в бюджеті на 2022 рік і провести оціночну перевірку фонду боротьбі з коронавірусом.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.