“Це гротеск”: у Німеччині тиснуть на Шольца, щоб той посилив постачання зброї Україні, — повідомляє Politico.

Видання пише, що політику Шольца щодо постачання зброї Україні критикують не лише опозиціонери, а й члени цієї власної коаліції.

На парламентській сесії у четвер канцлер Німеччини Олаф Шольц отримав чіткі сигнали від своїх партнерів щодо коаліції, що вони очікують, що він наростить постачання зброї в Україну. Про це пише видання Politico.

Повідомляється, що депутат від опозиції Флоріан Хан із правоцентристської Християнсько-соціальної спілки обурився тим, що Німеччина посідає лише “18-те місце у світі” серед держав, які постачають зброю Україні.

Маневри опозиції були особливо небезпечні для Шольца та його Соціал-демократичної партії (СДПН), оскільки провідні політики з його партнерів щодо коаліції, Зелених та ліберальної Вільно-демократичної партії (СвДП) також зажадали постачання німецьких бойових танків “Леопард і бойової машини піхоти “Мардер” Києву.

Журналісти пишуть, що після спекотних 50-хвилинних дебатів більшість депутатів від СДПН, зелених та ВДП проголосували за те, щоб направити пропозицію опозиції до комітетів із закордонних та економічних справ для подальшого обговорення. Це фактично затримує пленарне голосування за текстом на кілька тижнів.

Представник СДПН із зовнішньої політики Нільс Шмід заявив, що відстрочення голосування було виправдано тим, що опозиція просто організувала політичну атаку, сподіваючись послабити єдність уряду.

Високопоставлені депутати від Зелених та ВДП висловили явне несхвалення позиції канцлера Шольца і наголосили, що хочуть, щоб Німеччина надіслала більше важкої зброї Україні.

“Як вільні демократи ми вважаємо, що у нинішній військовій ситуації, коли Україна крок за кроком відвойовує свою територію, ми повинні поставити як мінімум БТР “Фукс” та бойову машину піхоти “Мардер” — і якщо цього вимагає ситуація, а також основний бойовий танк “Леопард”, — сказала Марі-Агнес Штрак-Циммерманн із ВДП, голова комітету Бундестагу з оборони.

Представник Зелених Омід Нуріпур виступив із різким випадом проти побоювань соціал-демократів, що постачання танків на Україну може спровокувати “ірраціональну” ескалацію з боку Путіна.

“Те, що наша зброя призведе до ескалації, передбачає, що російській стороні потрібні приводи для ескалації. Це гротеск. Звичайно, їм не потрібні виправдання, агресія є”, — сказав він.

Німеччина має самостійно ухвалювати рішення про передання Україні бойових танків та іншої броньованої техніки, а не орієнтуватися на інші держави, як-от США.

Про це заявив Зеленський в інтерв’ю Bild.

Він наголосив, що передача Україні танків та іншої бронетехніки не поставить крапку в повномасштабній війні – “це питання виживання українців”, оскільки “без протиповітряної оборони і без танків буде гинути більше людей”.

“Багато точиться навколо того, що спочатку нехай США дадуть Abrams і покажуть відкриті двері танків, що вони передають Україні танки – і тоді Німеччина та інші держави підключаться. Я хочу просто звернутися до Німеччини й сказати: ви не залежні від будь-якої держави”, – підкреслив Зеленський.

“Якщо ви готові зберегти життя нашим українцям (бо це про збереження життів) – будь-яка броньована техніка, включно з цими танками – ми захищаємо свою землю, тож дайте нам, не залежте, ви незалежна держава!” – додав він.

“Якщо ви не хочете нам дати (танки і бронетехніку), послухайте, без образ, ви самостійна держава – так не давайте, але не пробуйте говорити: спочатку Америка, потім Німеччина, потім буде Польща. Не треба. Кожен повинен відповідати за себе”, – сказав глава держави.