«Шольц повинен нарешті переглянути свою «стриманість»: Андрій Мельник гостро розкритикував уряд Німеччини

Заступник міністра закордонних справ України, багаторічний посол країни в Берліні Андрій Мельник продовжує вважати, що аргументи німецького уряду проти надання Україні танків та озброєнь не є переконливими. Ситуація в Україні ускладнюється з кожною російською атакою, заявив Мельник в інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю на порталі RedaktionsNetzwerk Deutschland.

Говорячи про передумови візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона, Андрій Мельник наголосив, що саме «американці були і залишаються найважливішим союзником українців у відбитті російської агресії, особливо у військовій сфері».

«Не випадково під час від’їзду президента Зеленського було анонсовано новий пакет допомоги на суму майже $ 2 млрд, в тому числі системи ППО Patriot, в яких нам відмовляє Німеччина — зазначив він. — путін ще довго продовжуватиме свою віроломну війну. Українці сподіваються, що канцлер Шольц та його уряд також наслідуватимуть приклад Америки і беззастережно та масштабно збільшать військову підтримку моєї батьківщини. Маю на увазі також німецькі системи Patriot».

За його словами, «список бажань» щодо Німеччини не змінюється: Україні все ще потрібні танки «Леопард» та бойові машини «Мардер», а також автомобілі «Фукс» та «Візл», також терміново потрібні боєприпаси.