Позиція Володимира Зеленського щодо генерального прокурора є однозначною. Навряд Юрію Луценку вдасться залишитись на посаді.

Глава держави наголошує, що глава ГПУ повинен мати юридичну освіту, про це сказав голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков.

Однак до парламентських виборів відставку Луценка, ймовірно, не розглядатимуть. Разумком зазначив, що позиція Верховної Ради є зрозумілою з огляду на голосування за інші звернення президента.

Були окремі депутати та окремі політичні сили, які в повному або частковому обсязі виконали ті обіцянки, які відкрито давали президенту в рамках переговорів, що відбулися в АП, – сказав він.

За його словами, більшість вчинила, як зазвичай, – "проголосувала і спробувала на цьому попіаритися".

"Влаштовувати додаткові шоу, пов’язані з відставками… Я не думаю, що це буде правильно", – додав Разумков.

Також, Екс-голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі, якому повернули українське громадянство, не зможе потрапити у список партії "Слуга народу" на виборах у Верховну Раду. Про це зазначив Разумков."Я думаю, що, якщо я не помиляюся, там є обмеження. Він не може потрапити до списку якоїсь партії, тому що в межах чинного законодавства він мав би прожити п'ять років на території України. Він прожив чотири, і мабуть, усе-таки не чотири, тому що цей проміжок часу він теж випадає з цього часового циклу", – сказав Разумков.

За його словами, компетентніше на це запитання відповіли б юристи, зокрема Центральної виборчої комісії.

"Для висунення у мажоритарці, одномандатному виборчому округу, не обов'язково бути членом партії, але от інші обмеження відіграють, природно, важливу роль. А приймання чи неприймання того чи іншого громадянина України в ту чи іншу громадську організацію, зокрема партію, його прописує як законодавство України, як статут, так і інші нормативні документи, які розробляють ті чи інші політичні сили зокрема", – зазначив глава "Слуги народу". 

Нагадаємо, Саакашвілі набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. П'ятий президент України Петро Порошенко видав відповідний указ через дані, які політик приховав під час отримання українського паспорта, зокрема не згадав, що у Грузії проти нього відкрито кримінальні справи. 

28 травня Зеленський повернув екс-голові Одеської ОДА українське громадянство.