Генпрокурор Юрій Луценко направив звернення прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з призовом НЕ продовжувати контракт з главою «Укрзалізниці» Войцехом Балчуном, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Скаржитеся на спеку? Ви просто не знаєте новий прогноз погоди, вже сьогодні всі катастрофічно зміниться

Як пише УП з посиланням на текст звернення, датованого 2 серпня, генпрокурор вказує, що зараз розслідуються близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем посадовцями «Укрзалізниці».

«Вважаю, що така ситуація на залізничному транспорті обумовлена ​​перш за все неналежно виконанням правлінням ПАТ« Укрзалізниця »покладених обов'язків. З огляду на Викладене, вважаю недоцільним продовження контракту з Войцехом Бальчуном », – написав Луценко.

У зверненні перераховуються ряд кримінальних проваджень. Це, зокрема, справа в привласнення службовцями УЗ в 2015-2017 роках 150 млн грн шляхом укладення договорів на придбання товарів за завищеними цінами і фіктивними договорами.

Також вказується, що УЗ програє майже всі суди комерційним структурам (з початку року відшкодування склали 22 млн грн).

Нагадаємо, річний контракт з Бальчуном закінчився 5 червня. В УЗ сообщіли, що він «автоматично» продовжено до 5 червня 2019 року. Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Який конфліктує з Бальчуном, це заперечує і вимагає звіту глави УЗ перед Кабмін, по Итогам якого уряд повинен визначитися, чи продовжувати контракт з польським менеджером.

Як повідомляв раніше портал Стіна, міністр інфраструктури Володимир Омелян попіарився на близькості до народу. Чиновник Нібито без попередження прокотився в Дніпро на плацкарті.