Українська армія активно готується відбивати можливу повітряну атаку з боку Росії. Про це поінформував прес-центр штабу ООС.

Повідомляється, що підрозділи, які беруть участь у ООС на Донбасі, провели широкомасштабні навчання з протиповітряної оборони, оскільки РФ і Білорусь запланували аналогічні заходи на військовому полігоні “Брестський” в період з 16 по 18 квітня.

Наказ про їхнє проведення віддав командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв після того, як розвідка отримала інформацію про те, що в Ростовській області (Росія) біля кордону з Україною також провели навчання авіації. Окупанти відпрацьовували удари по наземних цілях, повідомляється на сторінці штабу ООС у Facebook.

У відповідь українські захисники влаштували свої масштабні навчання із залученням літаків винищувальної авіації, підрозділів зенітно-ракетних військ (від зенітно-ракетного комплексу С-300 до підрозділів, що мають на озброєнні зенітно-ракетні комплекси "Бук-М1", "Оса-АКМ", "Стріла-10", "Тунгуска", ПЗРК і зенітні установки ЗУ-23-3).

Також на окремій ділянці полігону була побудована багаторівнева система протиповітряної оборони. Відомості про засоби повітряного нападу отримувала і передавала на пункт управління система радіотехнічних військ, у складі якої були задіяні і комплекси українського виробництва, зокрема радіолокаційна станція 19Ж6 і Р-18 "Малахіт".

В ході навчань підрозділи Об'єднаних сил відпрацювали виявлення, супровід, знищення повітряних цілей, здійснення маневру в нові позиційні райони, ведення вогню по повітряному противнику із засідок.

Також відбулися практичні пуски ракет і ведення вогню гарматним озброєнням по повітряних цілях.

"Підсумки навчань підтвердили високу ефективність системи протиповітряної оборони Об'єднаних сил. Особовий склад пунктів управління, льотчики винищувальної авіації, розрахунки зенітно-ракетних комплексів і радіолокаційних станцій впоралися із завданням на "відмінно". Повітряний простір Об'єднаних сил під надійним контролем. Рухаємося далі! Разом переможемо! Слава Україні!" — йдеться у повідомленні.