Незабаром українським водіям, чиї транспортні засоби мають задні ремені безпеки, доведеться викладати гроші не тільки за себе, але і за непристебнутих пасажирів. Це передбачено в законопроекті, який до кінця року в другому читанні розгляне український парламент.

Одним з авторів цього законопроекту є Ірина Суслова. Вона ж і розкрила журналістам його подробиці.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Законопроект передбачає, щоб в автомобілі, в якому є ззаду ремені безпеки, пристебнутими були абсолютно всі. Якщо поліцейський побачить, що в машині не пристебнуті водій і, наприклад, два пасажири, то штраф випишуть в трикратному розмірі. Тобто водіям доведеться викладати гроші і за несумлінних пасажирів. Причому платити, як то кажуть, «за гамбурзьким рахунком», бо цей же законопроект передбачає значне збільшення штрафу за їзду без паска безпеки.

Ірина Суслова вважає, що такі заходи допоможуть знизити кількість травм і смертельних випадків під час ДТП. Подібна практика, до речі, є в багатьох країнах.

Депутати ВР в першому читанні вже затвердили цей законопроект. Незабаром вони його заслухають вдруге. Ірина Суслова не сумнівається, що його ухвалять.