izvestia kiev ua

Кожен прострочений день оплати за комунальні послуги буде обходитися українцям в 0,1% від суми платежу.


З 1 березня знову зростуть тарифи за комунальні платежі. А за прострочену оплату ще й штрафувати будуть. Максимальна сума штрафу для злісних неплатників може досягати 100% від суми в квитанції.
Припустимо людина отримала рахунок на 700 грн за опалення. Якщо до 20-го числа наступного місяця він не погашений, то вже 21 числа набереться пеня – 70 копійок. За місяць невелика, казклось б, сума перетворюється в 22 грн, а за рік – в додаткові 260 грн до рахунку. І це якщо пропустіть оплату тільки одного місяця. Кожен наступний неоплачений місяць тягне за собою нові неоплачені штрафи. Є і плюс: пеня не може перевищувати 100% від суми платіжки. Тобто за 700 грн ваш штраф за один місяць не перевалить.

Юрист Євген Савенко переконаний: люди не платять за комуналку, тому що платити їм просто нічим. Зараз загальноукраїнський борг – 8,8 млрд грн. З введенням штрафів ситуація не зміниться. "Якщо у людини немає можливості оплачувати свій обов'язок, не важлива сума цього боргу. Він може бути і сто і мільйон гривень. Однак якщо фізично людина не може при нинішніх умовах заробити ці гроші, то немає різниці, скільки буде складати цей борг", – говорить Савенко.

 

Практика нарахування пені родом з Радянського Союзу, але прижилася і в Європі. Жителям Євросоюзу за несплату не тільки виписують штраф, але і відключають опалення або світло. Як будуть карати українських боржників, якщо пеня запрацює, можновладці поки не придумали. Адже відключити комунікації поквартирно фактично неможливо, кажуть експерти. А ще в нових квитанціях повинна з'явитися нова графа: "доступ до газової труби" – до оплати 17 гривень або 29 – якщо в квартирі встановлено газовий котел.