Вже скоро в Києві з’являться відеокамери, встановлені приватними фірмами, які будуть відловлювати порушників правил руху

Натомість відсотки від виписаних штрафів підуть в кишені приватників. Навіть якщо вони виявляться маленькими, підсумкова сума дивідендів все одно буде дуже значною. Як повідомили в Нацполіціі, за один місяць тільки одна тестова камера зафіксувала 50 тисяч фактів проїзду на червоний сигнал (приблизно 25,5 млн гривень).

У пояснювальній записці до документа, зареєстрованого в Київраді, сказано, що ще минулої осені чиновникам надійшло звернення від якоїсь приватної компанії “Безпечні дороги України”, в якому приватники запропонували владі виконувати норми законодавства щодо автофіксації порушень. Влітку цього року мер Віталій Кличко підписав документ, підтримавши приватну ідею. Експерти відзначають, що даними камерами в майбутньому можуть зловживати, адже приватні структури можуть просто погнатися за прибутком.

Популярное: «Я — готов»: Вакарчук сделал громкое заявление о президентстве

 

“У багатьох країнах, де встановлені камери, почалася гонитва за прибутком. Найбільше махінацій відбувається під час калібрування приладу. Тобто, у кожної камери повинен бути сертифікат і акт перевірки даних. Необхідно лізти по драбині і перевіряти кожну. А якщо враховувати загальну їх кількість, це зробити буде неможливо “, – заявив експерт Володимир Караваєв.

Швидше за все, перевіркою займеться та ж компанія “Безпечні дороги України”. Власником організації виступає Денис Олексюк, який також є співзасновником ГО “Центр сприяння розвитку боксу імені М. М. Зав’ялова”. Серед інших засновників також засвітився Петро Белз, який недавно вляпався в скандал через те, що займався поставками дизеля “Роснефти” в Україну.