У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт який передбачає покарання для боржників по несплаті комунальних послуг. Їх будуть штрафувати на 20-50% відсотків та заборонять виїзд за кордон.

Про це йдеться в законопроєкті №3613, який внесли до порядку денного Верховної Ради. Профільний комітет рекомендує ухвалити зазначений документ, повідомляє видання “Главком”.

За борги з комуналки будуть штрафувати
Якщо зараз в Україні згідно із законом є тільки невелика пеня за борг (вона становить символічні 3,5% на рік), то за новими правилами тим, хто не хоче оплачувати комунальні послуги, доведеться значно переплачувати.

  • Так, якщо не платити протягом року, то розмір штрафу складе 20%. Наприклад, якщо загалом ви заборгували 20 тис. грн, то повернути доведеться вже 24 тис. грн.
  • Якщо не платили два роки, то оштрафують уже на 30%. За заборгованості в 30 тис. грн повернути доведеться вже 39 тис. грн.
  • У разі заборгованості від трьох років штраф складе вже 50%. Наприклад, якщо борг становить 30 тис. грн, то повернути доведеться вже 45 тис. грн.

Борг потрібно платити, або покарають
Згідно із законом дадуть місяць на те, щоб підписати договір реструктуризації боргу. А якщо не зробити цього, то виконавець комунальної послуги повинен піти в суд і вже в судовому порядку стягнути належні гроші.

Крім того, боржники з комуналки будуть на рівних правах із тими, хто не платить аліменти. Вони не зможуть виїжджати за кордон, їхні дані потраплять до реєстру боржників. Водночас ті, хто підпише договір реструктуризації, зможуть отримувати субсидії, виїжджати за кордон і виплачувати борг рівними частинами протягом п’яти років. 

Відзначимо, що за січень-жовтень 2020 року населення сплатило 28,6 мільярда гривень за комунальні послуги без урахування газу та електроенергії.

Про це повідомляє Мінрегіон.

Так, за теплопостачання, воду та водовідведення, вивезення побутових відходів й утримання будинків та прибудинкових територій в Україні сплатили 28,6 мільярда гривень. У Мінрегіоні кажуть, що це 101,6% нарахованої суми за споживання

Минулоріч показник за відповідний період становив 100,2%. У відомстві пояснюють, що таке “перевиконання” пов’язане з тим, що населення сплачує свої попередні борги.

“Приміром, за опалення за цей період було нараховано 24 млрд грн, а сплачено 27 млрд, що на рівні 112, 2%. Тобто за опалення за січень-жовтень українці погасили боргів на 3 млрд грн, що є досить непоганим показником”, — пояснює заступниця Міністра розвитку громад і територій України Наталія Хоцянівська.

Для порівняння, на початок січня заборгованість становила понад 30 мільярдів гривень.