Тепер артилерія ЗСУ дострілює до Куп’янська — важливого залізничного вузла на Харківщині, який поки що контролюють загарбники. Такою інформацією поділився радник Офіс президента Олексій Арестович. Він розповів про успішні дії ЗСУ, яку допоможуть обстрілювати сили окупантів в Ізюмі і Куп’янську на Харківщині.

“В одному місті, назву якого ми не називаємо (у Мережі припускають, що Арестович натякає на Балаклію. — Ред.), стала біда з російськими військами. Сильна біда. Це ще не все. Біда така з ними сталася, що вони сильно втекли на схід, навіть ще східніше. Зовсім за місто втекли. Але російське командування намагається відновити стан, перекидає резерви, але їх там чекає маса сюрпризів”, — зазначив радник ОП

За його словами, “над Ізюмом нависла дуже серйозна загроза”. Також артилерія ЗСУ тепер дострілює до Куп’янська — важливого залізничного вузла на Харківщині, який поки що контролюють загарбники.

“А це основна артерія забезпечення угруповання противника біля Ізюма. Всього північно-східного угруповання на Донецькому напрямку. Все, що наступало на Слов’янськ і Краматорськ. Це грандіозна проблема для них (росіян – Ред.). Сам факт, що ми поставимо під вогневий контроль, це величезна проблема”, – додав Арестович.

Він попередив, що йдеться лише про перший день українського наступу і росіяни скоріше за все спробують завдати контрнаступу.

“Місто, яке ми не називаємо, взяти одним ударом за добу — це дуже великий успіх. Нагадаю, що росіяни брали це місто декілька тижнів. Ну не це місто, а аналогічні міста”, — зазначив радник Офісу президента.

Арестович уточнив, що відступити окупантів змусила нова тактика ЗСУ, про яку вони нічого не знали. За даними Генштабу, ворог продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утримання тимчасово захоплених районів Херсонської області, частини Харківської, Запорізької області та Миколаївської області . .

Проводить повітряну розвідку БПЛА з високою інтенсивністю. Ворог продовжує вживати заходів для покращення логістичної підтримки своїх військ. Подальша загроза авіа та ракетних ударів залишається по всій території України.

  • на Слов’янському напрямку ворог обстрілював райони Слов’янська, Велика Комишуваха, Долина, Краснопілля, Дмитрівка та Довженке;
  • на Краматорському напрямку ворог обстрілював райони Тетянівки, Крива-Луки, Спірне, Веселе, Григорівки;
  • на Бахмутському напрямку обстріляли з мінометів, танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Бахмутське, Соледар, Бахмут, Нью-Йорк, Зайцеве, Весела Долина, Майорськ та Яковлівка;
  • на Авдіївському напрямку – Авдіївка, Опитне, Водяне, Тоненке, Первомайське;

Значні втрати зазнають приватних військових компаній, які працюють на тимчасово окупованих територіях, зокрема в населеному пункті Олександрівка Харківської області. Окремі підрозділи нараховують понад 40 відсотків важко поранених та загиблих. Тіла багатьох загиблих не ідентифіковано та рахуються безвісти зниклими безвісти.

Підрозділи Сил оборони утримують позиції та не дозволяють ворогу просуватися вглиб території України. Нашим воїнам вдалося успішно відбити атаки ворога в районах населених пунктів Григорівка, Зайцеве, Соледар, Бахмутське, Бахмутське, Весела Долина та Опитне. Протягом доби з метою підтримки дій сухопутного угруповання Повітряні Сили Сил оборони завдали 27 ударів та знищили склад боєприпасів, завдали збитків майже 40 укріплень та місцях скупчення живої сили та еквіваленту обладнання. Загалом підрозділи протиповітряної оборони наших військ знищили: літак Су-25, гелікоптер Ка-52, безпілотний літальний апарат (БПЛА) та п’ять крилатих ракет Х-101.

Ракетні війська та артилерія сухопутних угруповань продовжують виконувати завдання з вогнепального пошкодження живої сили та бойової техніки, контрбатарейного бою, зриву системи управління ворога та логістичного забезпечення. Загалом внаслідок вогневого ураження завдано збитків 7 командних пунктів та 13 об’єктам зосередження ворожої живої сили. На уражену зону потрапили радарні станції та станції зв’язку, мостові та понтонні переходи, 3 склади боєприпасів та пального та масти різного рівня, що значно зменшило бойові та логістичні можливості окупантів.