На сьогодні українські військові демонструють позитивну тенденцію деокупації Херсонської області. Йде просування на декількох напрямках.

Берислав – це ключовий логістичний пункт та ключовий пункт оборони росіян. У разі його деокупації уся лінія фронту окупантів на Херсонщині посиплеться. Своєю чергою, деокупація цього населеного пункту означає блокування водопостачання до анексованого Криму.

Взяття міста Берислав – це практично “ворота до Нової Каховки”. А Нова Каховка – за декілька кілометрів. Звільнення Нової Каховки вирішує питання не лише військової складової, а в першу чергу, політичної та економічної. Тоді Росія знову опиняється перед питанням, що водопостачання на окупований Крим буде заблоковано.

Про це розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua.

Також звільнено низку ключових населених пунктів. У першу чергу, це Давидів Брід і, відповідно, Дудчани. Чим цікаве звільнення Дудчан?

“Контроль над цим населеним пунктом дає можливість тримати під вогневим контролем логістику росіян не лише на правому березі Дніпра, а й на лівому”, – пояснив Снєгирьов.

Також, за його словами, українська армія розширила плацдарм вздовж річки Інгулець, а ще просувається вздовж адмінкордону Миколаївської області.

“Локалізована загроза захоплення Миколаєва і, відповідно, в напрямку Одеси. Ймовірно, що ми дуже скоро почуємо новини про взяття Берислава і просування в бік Нової Каховки. Я ще раз повторю, є успішний та сталий характер просування ЗСУ”, – впевнений він.