Спікер Східної групи військ ЗСУ Сергій Черевий повідомив, що ЗСУ увійшли до Лимана. Українські військові вибивають окупантів із міста, точаться бої в межах міста.

Міноборони рф у свою чергу офіційно підтвердило відступ із Лиману: у зв’язку зі створенням загрози оточення союзні війська було відведено з населеного пункту Червоний Лиман на вигідніші рубежі. Однак по суті – це не просто жест доброї волі – окупантів розгромили наші ЗСУ, тому єдиним виходом для них є втеча або полон.

Як підкреслює журналіст Юрій Бутусов, зупинити наступ ЗСУ росіянам не вдалося. Українські війська взяли під вогневий контроль останню трасу постачання оточених – Кремінна-Лиман. І тепер постачання російського угруповання перерізане. Розгром росіян у “котлі” став неминучим, питання лише в його масштабах. І дуже символічно, що це стало очевидним саме в той день, коли Росія збирається приєднувати Донбас.

Разом з тим, слід зазначити, що підстав заздалегідь святкувати перемогу немає – ми отримали історичний шанс за війну покарати ворога, але цей шанс ще належить реалізувати.

Визначні успіхи ЗСУ дивують, тому що ЗС РФ, як і раніше, кратно перевершують нашу армію в артилерії, авіації, бронетехніці, боєприпасах. Великих втрат у техніці та озброєнні росіянам вже не уникнути, але важливо не дати вискочити з “котла” оточенням.

Повна ліквідація оточеного угруповання, крім інформаційно-політичного ефекту, призведе до дірки в російському фронті і унеможливить тривале утримання окупантами ділянки Сватово-Кремінна.

У Росії немає військ, рівних українським “Азову” та морпіхам, вони не здатні довго оборонятися в оточенні, тому росіяни найближчим часом зроблять спроби втекти, покинувши озброєння та підрозділи прикриття, як втекли раніше з Балаклеї та Ізюму.

До слова, зараз окупанти намагаються обладнати рубіж на лінії Сватове – Троїцьке в Луганській області. Однак загарбникам буде важко там зробити хоча б якусь нормальну лінію оборони.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, Сватове перебувало в глибокому тилу тимчасово окупованої території. Тому зрозуміло, що ніякі лінії оборони росіяни там не робили.

На його думку, окупанти не встигнуть обладнати там оборонні позиції, які будуть пов’язані з іншими лініями. Тим паче погода зараз складна для побудови нових редутів.

Зараз лінія оборони російських окупантів пролягає вздовж Оскільського водосховища. Вона прикриває окупантів від атак українських військ з півночі на південь.

Як вважає Світан, підрозділам ЗСУ зараз буде вигідно йти в контрнаступ з боку Лимана, звідки ще потрібно вибити окупантів. Тоді українські військові зможуть вийти на Сватівський плацдарм – а це значна частина півночі Луганської області. Експерт вважає, що росіяни звідти так само тікатимуть.

Після виходу на сватівський плацдарм ми побачимо таку ж втечу росіян, як це було біля Ізюма. Цей рух допоможе зайти в тил російського угруповання, яке зараз перебуває уздовж Оскільського водосховища. Не забуваймо про героїзм наших військ та талант українських воєначальників. Думаю, Сватівський плацдарм також буде звільнений найближчим часом,– вважає Світан.

Він додав, що будь-яку оперативну інформацію із зони бойових дій потрібно сприймати критично. До прикладу, дані про те, що окупанти втекли зі Сватового, виявилися хибними. Ймовірно, місцеві мешканці побачили колони росіян, які втікали з Харківського напрямку. Тому й подумали, що окупанти покинули цей населений пункт.