Окупаційні війська намагаються будь-якими методами захопити Бахмут, тому змінюють тактику бойових дій. Ворог намагається діяти малими групами. Про це повідомляє речник Східного угруповання військ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

За його словами, російські найманці намагаються проникнути до українських позицій малими групами.

«Мужність, зосередженість і вмотивованість наших підрозділів змушує їх хоча б частково змінювати тактику. Зокрема, на Бахмутському напрямку помічаємо, що ПВК «Вагнера» створює невеликі штурмові групи, які намагаються діяти більш роззосереджено, щоб максимально швидко добігати до наших позицій і намагаються проникнути в окопи», – пояснив він.

Череватий зазначив, що система спостереження українських військ дозволяє відстежувати ворога та передбачати такі дії окупантів.

«Ми відслідковуємо ці зміни (тактики – ред), у нас потужна система спостереження за полем бою, дякуючи як нашим логістичним можливостям, так і волонтерській потужній допомозі. Ми по суті онлайн бачимо поле бою. Уже знаємо, як нам легше відслідкувати ворога», – додав речник.

Потепління сильно впливає на характер бойових дій у районі Бахмута. Через м’який ґрунт росіяни зменшили кількість штурмів та стали менше використовувати техніку.

“Потепління впливає. На тих елементах місцевості, де дуже розв’язлий ґрунт, фактично ми бачимо знижену динаміку штурмових намагань ворога, він менше використовує техніку, тому що по такій землі не провезеш ані танк, ані БМП, ані іншу броньовану техніку”, – сказав Череватий.

Чим довше триватиме така погода, тим більше знижуватиметься динаміка боїв. Так, війна перейде у фазу артилерійських дуелей, ударів авіації та інших систем дальнього ураження.

Спочатку захоплення Бахмута подавалося виключно як елемент пропаганди, нібито окупанти «звільняли» так звану «ДНР» у межах її якихось історичних кордонів.

Військовий експерт групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в ефірі інформаційного телемарафону пояснив з якою метою російські війська так довго і запекло намагаються захопити Бахмут.

«Зараз же це зовсім інша ситуація. Якщо ми подивимось на мапу подій, то Бахмут, Авдіївка і Вугледар створюють буфер контролю з боку ЗСУ, завдяки якому здійснюється вогневий вплив вглиб тилу тимчасово окупованих територій Донецької області. А зараз перед російськими окупантами досить серйозно стоїть питання забезпечення свого південного угруповання військ», – зазначив Коваленко.

За його словами, логістика виключно через Кримський міст є недосконалою і неефективною.

«Тому вони шукають інші шляхи, і один з них – це відновлення повноцінного постачання матеріально-технічного забезпечення зі сходу на південь. А зробити це, доки ця логістична артерія знаходиться під повним контролем ЗСУ, неможливо. Тому для них важливо окупувати Бахмут, Авдіївку, Вугледар, щоб створити буфер безпеки для у майбутньому своєї логістичної артерії», – пояснив він.

Російський диктатор Володимир Путін недооцінив бойову міць і мотивацію українців, а також готовність країн Заходу підтримувати Україну. Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг в інтерв’ю норвезькому мовнику NRK.

Столтенберг сказав, що відчуває “велику відповідальність” як глава НАТО з питання припинення війни в Україні. Але чесно визнає, що перспективи для цього в даний час не дуже хороші.

“Щоб вести цю розмову (про мир з диктатором Путіним ), я повинен думати, що ми можемо чогось досягти. […] Допоки Путін продовжує свою жорстоку війну і, не в останню чергу, атакує газ, воду і електростанції, через які українці мерзнуть всю зиму, немає ніяких підстав для будь-яких переговорів”, – сказав Столтенберг.

За словами генсека НАТО, зараз немає ознак того, що Путін найближчим часом здасться, незважаючи на важкі втрати.

Тому переговорний процес неможливий, поки РФ дійсно не зазнає суттєвої військової поразки, не вийде за межі нашої території.