За словами Ірини Луценко, процес обміну полоненими вже завершений. Звільнені українці повертаються додому.

Про це розповіла Ірина Луценко, спілкуючись із журналістами в аеропорту "Борисполі", куди прибули літаки зі звільненими бранцями, передає Корупція.Інфо

"Петро Порошенко планує серйозну провести роботу із повернення наших хлопців, які засуджені в Росії. Для того збережені російські полонені як додаткова карта, як серйозний аргумент обміняти російських громадян на наших громадян, які перебувають у Росії. Ця стратегія розробляється, і вона буде серйозно втілена в життя", – зазначила парламентарій.

Водночас вона нагадала, що на тимчасово окупованій території Донбасу ще залишається 93 українських заручники, і запевнила, що робота щодо їхнього звільнення також ведеться.

"Ведуться перемовини, не можу сказати, що це буде 93 особи, принаймні 23-25 осіб уже підтверджено сепаратистами, що вони готові для обміну", – підкреслила Луценко, проте не уточнила, за якою формулою планується провести обмін цих людей та приблизні дату, коли такий обмін може бути відбутися.

Це перший за останні два роки і перший за масштабами подібний обмін.

На українську територію повернулися 74 заручники: 16 українців перебували у полоні "ЛНР". З окупованої території Донецької області повернулися 58 українців. 

Україна передала в окупований Луганськ 73 людини замість 99-ти.  У Донецьк — 165 замість 207-ми. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що 43 людини, які мали бути серед 306 утримуваних з української сторони, відбули покарання і звільнені з-під варти, тому не приїхали на обмін. 

Також є частина людей, які приїхали на обмін, але відмовилися  повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської і Донецької областей. Їх близько 10-15 осіб.
 

 

 

 

Популярне: “Просто дивитися у блакить”: Аваков показав як і де відпочиває на “новорічних канікулах”