Рекрутингові компанії Росії масово шукають “добровольців” для армії, не вимагаючи ні фізичної підготовки, ні воєнного фаху.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Загарбники пропонують непогані зарплати на роботах з “відновлення” окупованих територій на сході України – розбирати руїни будівель, які знищила російська армія, чи вантажити гуманітарну допомогу.

Про це слідчим СБУ розповів полонений загарбник, який приїхав за контрактом нібито у якості “різноробочого”.

Але, за його словами, вибір у таких контрактників невеликий: послужити “гарматним м’ясом” у складі незаконних збройних формувань “ЛНР/ДНР” або бути розстріляними за відмову. Зокрема, цей уродженець Удмуртії підписав контракт із зс РФ на 2 місяці через фінансові труднощі.

На розчистці території школи він працював лише перший тиждень. А потім разом із іншими 32 “колегами” його відправили в Золоте у підпорядкування терористичного угрупування так званої “ЛНР”.

Як зізнається полонений, решта “добровольців” відмовилися: у перший же день відмовилося 82 особи. У тих, хто виконав наказ, усе склалося не найкращим чином.

“З цих 32 людей: 7 потрапило в полон, 6 пішло назад, решта 200-х. Я сам отримав поранення”, – розповів військовополонений.

Зрештою, кудись повтікали навіть російські командири.

Варто зазначити, що російські окупанти стали економити сучасні ракети – по Україні запускають застарілі радянські зразки. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат на брифінгу в Медіацентрі Україна.

Пряма мова Ігната: “Останнім часом зберігається тенденція економії Росією високоточних, дорогих ракет. І наразі противник все частіше застосовує радянські типи ракет – Х-59 та Х-22. Остання надзвичайно потужна ракета, руйнівна частина якої становить 900 кілограм. Вона залишає за собою великі руйнування. Але її основний недолік – вона летить не в ціль, дуже часто під ударом цивільні об’єкти”.

За словами Ігната, українські зенітно-ракетні війська з початку повномасштабного вторгнення Росії збили понад 500 повітряних цілей ворога. Це російські крилаті ракети, БПЛА, літаки та вертольоти.

Речник Повітряних сил також додав, що вже близько 2 місяців російська авіація не залітає на територію України, яку контролюють ЗСУ. Над окупованою територією росіяни застосовують вертольоти та ударну авіацію.