Завершився багатогодинний відеодопит екс-командувача Внутрішніми військами МВС України Станіслава Шуляка, передає Корупція Інфо

Як вже повідомлялося, Святошинський районний суд Києва сьогодні проводив допит екс-командувача Внутрішніми військами МВС Станіслава Шуляка (як свідка у справі про розстріл активістів Майдану, в чому звинувачують екс-"беркутівців") в режимі відеоконференції. Шуляк, як і раніше допитаний свідок по тій же справі екс-президент Янукович, який перебував у суді Ростова-на-Дону (РФ). Як і у випадку з Януковичем, на залучення його до процесу в якості свідка наполягла захист колишніх співробітників "Беркута".

Цей допит, який також транслювався телеканалами в режимі онлайн, мало чим відрізнявся від допиту Януковича. Станіслав Шуляк (1962 р., з'явився на світ на Уралі, закінчив Рязанське училище ВДВ, з 2012 р. по лютий 2014 р. командував Внутрішніми військами МВС України, зараз проживає в Криму, українською мовою висловлюватися не в змозі) щосили дотримувався лінії, яку обрав його попередник в залі ростовського суду. А саме: плювати під присягою не тільки в очі Феміди (у якої, мабуть, і для таких випадків пов'язка на очах передбачена), але і всім тим, хто був учасником подій зими 2014 року, і тим, хто постраждав у них, родичам убитих і тим, хто намагається розібратися, яким чином таке могло статися в центрі столиці.

Як і Янукович, екс-командувач ВВ МВС України в ході всього допиту демонстрував, що події, яким ще й трьох років не виповнилося, — це не тільки щось безмежно далеке для його пам'яті, але і взагалі не особливо значний епізод в його біографії, так що пригадати все він не в змозі, у нього тоді були турботи і важливіші.Збіг з позицій, зайнятої Януковичем у цьому процесі, прослизало навіть у дрібницях: наприклад, як і попередній "свідок" 5 днів тому, так і Шуляк сьогодні продемонстрував обізнаність щодо наявності зброї у евромайдановцев, вказав навіть місце, де протестувальникам нібито видавали зброю, — але чим були озброєні його підлеглі, зокрема, були у них в ті дні "на руках" снайперські гвинтівки, він "не знає, не пам'ятає, не доповідали". Як і Янукович не міг пояснити, заради чого Азаров в ті дні мотався в Москву, так і Шуляк "не зміг" пригадати, з якою метою літак ВВ МВС України літав туди і назад 19 лютого. Як і Янукович, інформацію про те, що відбувалося у нього під носом він черпав із ЗМІ (далеко не всі з яких, як відомо, були вільні від контролю тодішньої влади) та "інформації", що надходили йому на стіл тільки на наступний день.

А підсумував результат своєї бурхливої діяльності у ці дні Шуляк так: "Я зробив все можливе, щоб люди на Майдані не гинули".

Після чого залишається лише ще раз підкреслити, що свідок Шуляк був в лютому 2014 року, коли в центрі столиці протягом кількох днів вбивали людей, не просто чиновником, а командувачем внутрішніми військами… Це поки навіть він пам'ятає і не заперечує.

Переказувати всю ту відверто бесстыжую брехня, яку сьогодні ніс у суді Шуляк, немає сил і сенсу немає: всі все бачили, допит зафіксовано, протиріччя і убогість його показань очевидні будь-якому неупередженому людині, висунуті звинуваченням відомості явно не на користь "свідка". І цінність усіх цих "не знаю, не пам'ятаю, не бачив, не був" тільки в одному: ще раз підтверджено, що до Майдану Гідності країною керували не просто якісь кричуще некомпетентні недотепи або позбавлені найменших зачатків совісті ненаситні злодюги — і навіть не просто добре організована і озброєна банда.
Країною керували відверті вороги українського народу.

І вони зовсім не свідки з боку захисту. Вони свідчать на користь обвинувачення.