Від серцевого нападу на 86-му році помер відомий письменник, драматург і поет Володимир Войнович. Про це пишуть в соцмережах його колеги і знайомі.

Дружина Войновича Світлана Колесніченко не змогла повідомити дату і місце прощання, але, швидше за все, похорони пройдуть в понеділок.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

Войнович відомий своєю іронічною антиутопією "Москва 2042", а також трилогією про солдата Івана Чонкіна. За роман "Монументальна пропаганда" він отримав Державну премію. Його пісня "Чотирнадцять хвилин до старту" стала неофіційним гімном радянських космонавтів.

За свою літературну діяльність в 1980 році Войновича вислали з СРСР і позбавили радянського громадянства. У 1990-му йому повернули радянський паспорт.

У минулому Володимир Войнович багато займався правозахисною і дисидентської діяльністю. І до останніх днів він виступав із заявами на актуальні політичні теми. У травні поточного року літератор був серед підписантів заяви асоціації "Вільне слово" з вимогою передати засудженого в Росії Олега Сенцова владі України.