Українська делегація в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) готує “План дій” щодо врегулювання ситуації в Донбасі. Якщо ж ситуація зайде в глухий кут, то українською стороною будуть прийматися відповідні рішення, щоб намагатися рухатися далі.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук. За словами першого українського президента, зараз Київ в кращій переговорної ситуації, ніж раніше.

“Зараз українська сторона готує план дій по врегулюванню ситуації на Донбасі. Його проект ми готові представити на [“нормандській”] зустрічі найближчим часом і подивитися на пропозиції всіх сторін”, – сказав політик.

“Я переконаний, що ми рішення приймемо і будемо рухатися далі”, – додав він.

Кравчук підкреслив, що в іншому випадку переговори продовжаться.

Також Кравчук зазначив, що Росія і підконтрольні їй бойовики постійно намагаються зірвати процес мирного врегулювання конфлікту в Донбасі.

“За ці місяці фактично після проголошення тиші, ми раділи їй. Порушень було, як показала місія ОБСЄ, близько двох тисяч випадків, вони були маленькі, але вони були, а тут вже убитих двоє і поранених двоє. На тій відеоконференції, яку ми проводимо бачу, що Росія і бойовики ОРДЛО, я пов’язую – це одне і теж, шукають, без перебільшення, щоб за щось зачепитися і на цьому зупинити процес поліпшення просування вперед, до миру. Все робиться для цього”, – сказав він.

Також спікер ТКГ Олексій Арестович в ефірі Апостроф ТВ наголосив на тому, що представники російської сторони ведуть себе на переговорах дуже по-хамськи.

“Росіяни дуже по-хамськи поводяться в ТКГ. З ними неможливо ні про що говорити, вони прямо і відверто грубіянять. Що треба було зробити? Що робити Рєзникову? Віцепрем’єр – це людина дуже урівноважена, толерантна, розумна і так далі.

Навіщо йому вислуховувати від Бориса Гризлова всі ці речі постійно? Вони запускають туди Кравчука і Фокіна – двох важливих джентльменів, які не починають росіянам розповідати, як старі товариші, анекдоти часів Щербицького і Єльцина. Їм є про що поговорити. Фокін – дуже відверта людина, він говорив, що думав.

А Кравчук – стара хитра лисиця, в хорошому сенсі цього слова. Він, як мені розповідали, коли потрібно, дуже м’який. А коли потрібно – дуже злий. Він багато разів ставив Гризлова на місце, кричав: “Сідай, засохни і слухай мене”… Приблизно так “, – розповів Арестович.

Він додав, що Гризлов у відповідь, бліднув, червонів і слухав, оскільки, Кравчук – всі аксакал, це людина, яка розвалив СРСР. І коли всі ці Гризлові бігали в дев’ятий клас, він вже вирішував геополітичні питання.