У Львові президент України Петро Порошенко відкрив ювілейний 25-й Форум видавців книг.

Глава держави привітав усіх присутніх та зауважив, що Форум вже став знаковою книговидавничою та загальнокультурною подією не лише України, а й всієї Східної Європи. Про це повідомляє прес-служба президента.

"25 років – досить поважний вік для літературного фестивалю, враховуючи, що час його становлення припав на період глибоких економічних і соціальних, спочатку криз, а потім перетворень, які переживала Україна за усі роки незалежності", – підкреслив Порошенко.

Як відзначив президент, місце проведення Форуму символічне, адже українське книговидання почалось ще у ХV столітті із відкриття перших друкарень саме у Львові.

"З тих часів Львів став в Україні містом із широко відчиненими воротами для європейської культури", – сказав глава держави.

Порошенко також зауважив, що форум постійно оновлюється і стає кращим.

"Змінюється Україна, змінюється і ваш Форум. Цього року він оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва – це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі. Я дуже радію і тішуся цьому. Це абсолютно прекрасно. Адже представлення книги – це завжди об'єднання людей", – сказав президент.Також президен звернув увагу на значення української мови для народу.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

"Сила та міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених Збройних Силах та розвиненій економіці, але я твердо переконаний – сила і міць нашої держави в українській книзі, українському кіно, в українській музиці, в українських піснях, і головне – в українській мові", – підкреслив президент.

"Впевнений, що Форум і надалі буде реалізовувати свою місію – гуртувати людей, здатних генерувати і сприймати нові ідеї, поширювати поле культури, змушувати нас думати про сенси нашого життя в світі, що вічно змінюється", – додав Порошенко.

Варто зазначити, що приїзд Петра Порошенка супроводжувався певними незручностями для мешканців Львова. Як повідомив речник Львівелектротрансу Іван Бондар, поліція перекрила рух вагонів до центру через приїзд президента Петра Порошенка.

До 18:00 у президента запланована прогулянка центральною частиною Львова. Як уточнив речник патрульної поліції Львівщини Мар'ян Шпитак, через велику кількість транспорту утворився затор, і патрульні змушені були регулювати рух та направляти автомобілі в обїзд. За його словами, загалом поліцейські розвантажували транспортні потоки.