У столичній школі №69 першокласниця впала в кому після раптової НП у їдальні. Учні та батьки дівчинки переконані, що її вдарило струмом від несправного металевого столу з підігрівом, до якого Аїша Суліман випадково доторкнулася.

За словами дітей-очевидців, дівчинка хотіла взяти булочку, але несподівано пронизливо закричала і майже 10 секунд не могла відірвати руку від столу. Після цього Аїша пережила клінічну смерть і впала в кому. Мама потерпілої, Марина, згадує, що в той фатальний день їй подзвонила вчителька і сказала, що дитині погано і її потрібно забрати додому.

"Забігаю туди, а Аїша лежить на столі, не дихає. Її відкриті очі були залиті кров'ю. Вона перебувала в такому стані 23 хвилини. Лікарі навіть зафіксували клінічну смерть", ‒ переказала Марина.

За словами жінки, в школі до неї підбігла старшокласниця, яка намагалася розповісти правду про те, що трапилося. Однак чиновники з райуправління, які також приїхали на місце події, завадили їй це зробити.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Вона кричала на всю їдальню! Ми з нею стояли в одній черзі. Я бачив, як ця дівчинка схопилася за металевий роздатковий стіл ‒ у ту ж секунду здригнулася і закричала. Всі злякалися і відбігли вбік. А вона продовжувала кричати і… не могла відірвати руку від столу. Секунд через десять вона втратила свідомість. Один хлопчик в черзі сказав, що його теж вдарило струмом", ‒ повідомив очевидець надзвичайної події, старшокласник Стефан.

"Перші три дні Аїша була в глибокій комі. На 16-й день доньку перевели в неврологію, і лікар назвав її стан вегетативним. Іншими словами, у неї збереглися деякі рефлекси, але пошкодження мозку дуже серйозні. Зараз дочка удома, її стан не покращився. Зрідка вона говорить щось схоже на "мама" або по її щоках течуть сльози. У ці моменти мені здається, що вона зі мною. Але потім вона знову перестає реагувати", ‒ поділилася мама постраждалої.

Незважаючи на свідчення очевидців і дві чорні точки на долоньці дівчинки, які медики назвали електроміткою, адміністрація навчального закладу заперечує удар струмом. Вони переконують, що у Аїші були проблеми з серцем, хоча регулярні медогляди не виявили у постраждалої жодних патологій.

Примітно також і те, що і директор, і медсестра, яка реанімувала першокласницю до прибуття швидкої, звільнилися відразу після НП. За фактом події в поліції відкрили кримінальне провадження, але офіційної судмедекспертизи ще не призначили.

"Аїша вже вдома, і лікарі не знають, скільки часу вона пробуде у вегетативному стані. На відновлення можуть піти місяці, а можливо, й роки. Я розумію, що розслідування ніяк не вплине на стан Аїші, але буду наполягати на ньому. Я привела в школу здорову дитину, а забрала її в стані коми після клінічної смерті. Старі столи з підігрівом є в багатьох їдальнях, і не факт, що всюди дотримуються правила безпеки", ‒ поділилася Марина Суліман.