585547

Олександр Янукович впевнений, що невдовзі Європейський союз зніме з нього санкції, оскільки він "невинуватий".

Лист з таким твердженням є у розпорядженні "Європейської правди".

На думку сина екс-президента, це випливає з рішення Ради ЄС двотижневої давності про продовження санкцій проти всіх фігурантів "українського списку", крім його брата Віктора Януковича, який загинув навесні на Байкалі.

Хочу підкреслити, що дане рішення не містить причини зняття санкцій. Тому коментарі українських чиновників, що причиною зняття санкцій є загибель мого брата, є неправдивими,
— переконаний Олександр Янукович.

Він впевнений, що ЄС мав би продовжити санкції проти його мертвого брата, а оскільки в Брюсселі цього не зробили – значить, визнали невинуватість.

"Якби в ЄС були якісь об'єктивні докази його провини, то санкції безсумнівно продовжили б… Рада ЄС раніше вже продовжувала дію своїх санкцій за деякими загиблим особам з Лівії і Сирії. Тому сам факт загибелі особи, проти якої введені санкції, не є підставою для його виключення з санкційного списку", — зазначив Олександр Янукович.

Однак, як зазначає видання, практика Євросоюзу свідчить про зворотне — Брюссель неодноразово виключав зі списку загиблих сирійських і лівійських політиків, коли був переконаний у їх смерті, не вказуючи причини їх виключення