На Львівщині породілля померла під час кесаревого розтину. При цьому лікар-анестезіолог, який брав участь в операції, після того, що сталося подав заяву на звільнення, що спровокувало скандал.

Як сказано в сюжеті "Подробиць", інцидент з 28-річною жінкою, у якої залишилося троє дітей, стався в Жидачівській центральній районній лікарні. Туди пацієнтка потрапила згідно з планом пологів, кесарів розтин було заплановано медиками заздалегідь.

Як стверджують лікарі, протипоказань на операцію у породіллі не було. Пологи приймала лікар з 30-річним досвідом.

"Саме" кесарево "пройшло дуже добре. Витягли дитину, живу, як зазвичай", – розповіла Елеонора Потерейко, акушер-гінеколог Жидачівської лікарні, проте коментувати інші подробиці операції відмовилася.

"Жінці не було погано. До операції жінці не було погано. Це я не можу вам сказати, це було в руках реаніматологів", – відповіла на запитання про стан породіллі вона.

У Львівському обласному департаменті охорони здоров'я попередньо назвали причину смерті породіллі.

"Результатів немає. Є попередній висновок патологоанатомічного розтину, дуже попереднього. Це той, який дає право на поховання, де написано: причиною смерті є ускладнення від анестезії", – повідомила Ірина Микичак, директор Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Лікар-анестезіолог, який написав заяву про звільнення з місця роботи, пояснень про те, що трапилося не дав, його номер телефону не доступний. У документі зазначено, що він звільняється "за згодою сторін". Крім того, разом з ним заяву написав і головний лікар Жидачівської лікарні.

"Саме я не можу говорити зараз, тому що буде наказ на службове розслідування. Був розтин, патологічний розтин, будуть відповідні висновки і висновки по тому – хто винен", – повідомив Михайло Майданський, заступник директора з медичного обслуговування населення Жидачівської центральної районної лікарні.

У поліцію із заявою про смерть породіллі ніхто не звертався, однак правоохоронці зацікавилися даним фактом і відкрили відповідне кримінальне провадження.

Тим часом новонароджене немовля під наглядом львівських медиків в реанімації. Стан дівчинки стабільний. Після повного одужання долею дитини займуться соціальні служби.