У Львові медики не зуміли врятувати 4-річну дівчинку від наслідків укусу отруйної змії. Фахівці кажуть, що перебіг отруєння був нетиповим і дуже стрімким.

Маленьку Олю швидкою зі Сколівської райлікарні привезли в обласний центр посеред ночі. Стан дівчинки був важкий. "Дуже прогресивно розвивалася хвороба, дуже був атиповий, дуже гострий перебіг, наростання всієї симптоматики отруєння. Це є дуже потужна, дуже сильна отрута", – пояснила заступник головного лікаря Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Олена Козлова.

У лікарні кажуть, що родина постраждалих відпочивала у Карпатах. Надвечір начебто у лісі дорослі розставляли намет, коли гадюка вкусила дівчинку у праву ступню. Сироватку дитині не вводили ані в райлікарні, ані в обласній, бо її просто немає в Україні. Однак лікарі виправдовуються, що ефективність ліків у цьому випадку була під великим питанням. "Це не є панацея, і немає чіткого переконання, що вона 100% ефективна. Крім того, сироватку треба ввести в максимально короткий час від укусу, відповідно, це має бути зроблено на місцях, а не в спеціалізованих лікарнях, де це вже є запізно", – пояснила представник медичного центру.Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Зоолог Віктор Червоний пояснює, що змії насправді бояться людей і намагаються уникнути зустрічі, а нападають, лише коли відчувають небезпеку для себе. Головною ознакою отруйної змії в наших широтах є хвиляста чорна смужка на спині. Науковці радять при зустрічі з таким плазуном завмерти на кілька секунд і перечекати, поки він відповзе. Фахівець підозрює, що напад гадюки на Олю був просто самозахистом змії. "З досвіду ми тут спостерігаємо, що діти не мають страху перед тваринами, і їм такий черв’ячок показався цікавим – може, взяла його в руки, а змія, безумовно, оборонялася", – припустив зоолог.

Сім’я, котра втратила дитину, вдома після фатальної поїздки в гори ще не з’являлася. Сусіди характеризують родину позитивно. "Непогана сім’я, добре жили", – кажуть місцеві люди. Смерть дівчинки вже почала розслідувати прокуратура – там відкрили кримінальну справу за неналежне виконання професійних обов’язків львівськими медиками.