У п’ятницю, 13 березня, о 21:00 в прямому ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” українські політики і відомі державні діячі обговорили затвердження нових поправок глави Росії Володимира Путіна до Конституції РФ, а також їхню загрозу для України.

Емоційно виступив і Саакашвілі, подаємо його слова в оригіналі:

Україна у небезпеці. Путін — дуже небезпечний ворог, який марить відродженням СРСР і мріє про підпорядкування України. Це особливо небезпечно зараз, коли світ входить у фазу гострої економічної кризи, коли міжнародній спільноті вистачатиме власних проблем, окрім українських, коли ми лишаємося сам на сам з нашим ворогом. Єдиний наш шанс — це швидкі зміни. Якщо зможемо згрупуватись і ефективно реформувати економіку, змінити податкову систему, побороти корупцію — ми виживемо як соборна країна. Якщо ні — боюся наслідки можуть бути страшними.

Перед передачею Саакашвілі ж зазначав:

Я дійсно ніколи не мав наміру використовувати силу, особливо в ситуації з Цхінвальським регіоном, тим більше що там ми і так вигравали мирно. Але я ніколи не міг обіцяти ані Путіну, ані будь-кому іншому, що коли на нас нападуть, я не буду відповідати і не буду захищати свою країну. Це було моє конституційне зобов’язання перед власним народом, я давав таку клятву, коли ставав президентом.

Путін намагається виправдати свою агресію, звинувачуючи жертв своєї ж агресії. Я думаю, що в сучасному світі крім корисних ідіотів це вже мало хто ковтає. Я думаю, що він вчора згадав про мене, тому що знає, що на виборах в Грузії моя партія виграє, і це заважає йому спати вночі.

Мені навіть шкода бідного Володимира Володимировича. Скількома ж виборами він повинен займатися: то в Америці, то в Україні, то в Грузії, то ще десь. А чи не думав він зайнятися, наприклад, рішенням проблем російського суспільства? Може ми б йому теж в цьому допомогли, га?

В свою чергу, у фракції “Слуга народу” виступили із заявою у відповідь на реакцію частини фракції СН щодо рішення Тристоронньої контактної групи про створення Консультативної ради у ТКГ за участю представників ОРДЛО.

“Ми … є переселенцями зі Східної України, які постраждали в результаті військової агресії РФ і були змушені залишити рідний Луганськ. У нас не виникає складнощів з реальною оцінкою ситуації, бо ми були “всередині” неї у 2014 р. і весь цей час до 2020 р”.

“Нам не дуже зрозуміла позиція наших колег, які не розібравшись до кінця у програмі з реінтеграції Донбасу і домовленостями у Мінську, виходять у публічний простір зі зверненнями”.

“Рано чи пізно на окупованій частині Луганської та Донецької областей пройдуть вибори і виборці Луганщини і Донеччини зроблять свій демократичний вибір з місцевих кандидатів, які не брали участі в організації незаконного референдуму і не були причетні до незаконних військових формувань. І для початку правильно було б обговорити критерії відбору цих кандидатів”.

“Для процесу миротворчості завжди має бути діалог, і вести діалог мають люди, які б могли зрозуміти одне одного. А бажання усіх і кожного “сісти за стіл переговорів і радити “на вухо” є навіть підозрілим”.