Кримінальне провадження щодо масового підкупу виборців та фальсифікації результатів виборів президента України 2019 року, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під номером 42019 об’єднано з кримінальним провадженням, у якому слідчими Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування.

Як повідомили у відповідь на офіційний запит в Офісі генерального прокурора, в об’єднаному провадженні жодній особі про підозру поки не повідомлено.

У лютому 2019 року правоохоронні органи провели низку обшуків у партійних осередках партії «Батьківщина» кандидата в президенти Юлії Тимошенко, конфісковуючи необхідні матеріали. Ці слідчі дії проводили працівники Служби безпеки України та новоствореного Державного бюро розслідувань.

Ці обшуки прокоментувала й тодішня прессекретар генерального прокурора Лариса Сарган. Вона тоді повідомила, що ДБР та СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури провели більш ніж 50 санкціонованих обшуків на території України в межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації). Зазначене провадження було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під певним номером.

Відповідно до одного з рішень у цій справі, невідома особа створила злочинну організацію, до складу якої увійшли й інші особи. Вони, як вважають слідчі, заздалегідь домовилися між собою й під керівництвом невідомої особи провели дії для масового підкупу виборців та фальсифікації результатів виборів президента України 2019 року.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що народна депутатка, лідер фракції ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського просила в Офісу президента призначити її людей на керівні посади. Про це повідомив журналіст, народний депутат VIII скликання Сергій Лещенко у Telegram.

“Коли після перемоги Володимира Зеленського вона вийшла на Банкову з пропозицією пустити її у владу, то просила для своїх людей три посади: Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державну продовольчо-зернову компанію України та… Бердянський порт”, – написав Лещенко.

Він відзначив, що Юлії Тимошенко відмовили, і вона пішла в радикальну опозицію.

“Підсумок: Тимошенко не прийняли у владу, посади вона не отримала, пішла в радикальну опозицію, а порт готуватимуть для передачі в концесію”, – резюмував журналіст.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський прокоментував перехід Юлії Тимошенко в опозицію, заявивши що “раз на п’ять років Юлія Тимошенко йде в опозицію до чинного президента, імітуючи “турботу про народ”. Також глава держави зазначив, що лідер “Батьківщини” принесла список своїх людей для призначення на посади, але їй відмовили.

Згодом, лідер партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко відповіла президенту України Володимиру Зеленському на звинувачення про “солодкі посади” і завила, що чекає його на корпоративах зі своїм піаніно.