Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв'ю порталу "Цензор.НЕТ" згадав про події далекого 2014 року і розповів про те, що Путін планував після втечі Януковича захопити всю Україну. Проте російський лідер не врахував той факт, що українці згуртуються і будуть захищати своє.

Путін не думав, що українці зможуть так швидко самоорганізуватися, а силові органи відновити свою складову, адже у бюджеті країни було лише 100 тисяч гривень. У Росії були переконані, що силова вертикаль призначена Януковичем і її неможливо змінити за день чи навіть місяць.

Після втечі "легітимного", правоохоронці на Сході підтримували сепаратистів. РФ надіялася, що таким чином суспільство розділиться, в країні почнуться масові заворушення, конфлікти і хаос. За планом Кремля сепаратисти в багатьох регіонах України мали захопити владу, а "Путін під оплески зайти до Києва, доставивши сюди в армійському обозі маріонетку Януковича".

"Вони думали, ще один-два тижні і у нас все розвалиться. Вичікували, готувалися і прорахувалися. Крим став для них капканом, який дав нам виграти час, відновити владу і силовий блок, підготуватися до їх військової агресії. Провал їх наступу на Донбасі став цьому підтвердженням", – заявив Турчинов.

Путін думав, що Крим стане поштовхом до розпаду України, але півострів у результаті, став поштовхом до мобілізації народу. Тоді ситуація була дуже небезпечною, але країна вистояла і РФ не змогла окупувати її повністю.

"Ми були тоді на грані катастрофи. І ті, хто тримався на Майдані, ті, хто трималися в Криму і не зрадили свою Батьківщину, ті, хто пішов добровольцем захищати країну, ті волонтери, які допомагали всім, чим можна – врятували Україну. Путін все розрахував, але він не передбачив лише одного, що головна сила України, це не гроші і не влада, головна сила – це український народ", – наголосив секретар РНБО.