Почалися процеси, які вказують на підготовку до зміни влади в країні
Повідомлення молодшої дочки президента Узбекистану про госпіталізацію в неділю Іслама Карімова після інсульту викликало масу обговорень про смерть лідера. Зокрема, агентство "Фергана" повідомило: "У Ташкенті 29 серпня 2016 року на 79 році життя помер президент Узбекистану Іслам Карімов, який правив країною більше 26 років". Президент асоціації "Права людини в Центральній Азії" Надія Атаєва заявила російському телеканалу "Дощ", що дізналася про смерть Карімова з двох джерел: в правоохоронних органах і медичних колах Узбекистану. Однак джерела агентства Бі-бі-сі запевнили, що узбецький президент в реанімації. А в апараті президента Узбекистану сьогодні спростовували інформацію про смерть голови держави, наполягаючи, що його стан стабільний.

Але те, що відбувається зараз в Узбекистані, красномовно свідчить: країна якщо і не готується до похорону свого беззмінного з моменту заснування лідера, то принаймні там вже почалися процеси, які вказують на боротьбу за владу. Наприклад, з неоголошених причин в Узбекистані скасовано офіційні урочистості з нагоди Дня незалежності 1 вересня. Також з'явилася інформація про арешт першого віце-прем'єра Узбекистану, міністра фінансів Рустама Азімова, якого експерти вважають одним з можливих наступників Карімова, за яким стоїть Ташкентський клан. Щоправда, в приймальні Мінфіну журналістів запевнили, що Азімов перебуває на робочому місці. 

Головним конкурентом Азімова на посаду президента вважається прем'єр з 2003 року – Шавкат Мірзіяєв, якого підтримують Джізакський і Самаркандський клани.

Старша дочка Карімова Гульнара, яка ще кілька років тому розглядалася як найреальніша кандидатура на зміну батька, в результаті витоку інформації впала в немилість. 2014 року в дослідженні The Organised Crime and Corruption Reporting Project повідомлялося, що Карімова отримала понад $ 1 млрд у вигляді хабарів від скандинавських і російських телекомунікаційних компаній для виходу на ринок Узбекистану. Зараз Гульнара перебуває під домашнім арештом у своєму будинку в Ташкенті, не маючи можливості спілкуватися зі ЗМІ. "Карімов, колишній партійний апаратник, перетворив 31-мільйонний Узбекистан на одну з найрепресивніших держав у світі. Коли вони позбулися Гульнари, вони почали формувати план. Той факт, що хвороба лідера висвітлюється, означає, що, швидше за все, вже вирішено, хто буде наступником", – пише американський журнал Foreign Policy.
До речі, за Конституцією, в разі якщо президент не може виконувати свої обов'язки, то в.о. президента на три місяці має стати голова вищої палати парламенту – маловідомий Нігматулла Юлдашев.