Чиновники зі США чинять тиск на Туреччину, щоб припинити польоти російських авіакомпаній на літаках американського виробництва в країну та з неї.

Про це стало відомо виданню The Wall Street Journal від чиновників, знайомих з переговорами.
Минулого місяця високопоставлені чиновники США попередили, що туркам загрожує тюремне ув’язнення, штрафи, втрата експортних привілеїв та інші заходи, якщо вони надаватимуть такі послуги, як дозаправка і постачання запчастин американським літакам, що літають до Росії і Білорусі, порушуючи введений торік експортний контроль.
Заступниця міністра торгівлі США Теа Розман Кендлер передала це повідомлення турецьким чиновникам під час свого грудневого візиту до Туреччини, повідомили джерела в урядових колах.
Попередження Туреччині є ключовим тестом на те, чи зможуть США та їхні союзники досягти успіху в ізоляції Росії в довгостроковій перспективі, або чи зможе Москва знайти спосіб продовжити економічну діяльність за допомогою третіх країн, підкреслює видання.
Адміністрація Байдена запровадила експортний контроль, що забороняє Росії використовувати літаки американського виробництва в лютому минулого року у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну. Експортний контроль забороняє будь-яким літакам, виробленим у США, або тим, які містять понад 25% американських деталей, літати в Росію або Білорусь без ліцензії, виданої Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США.
Російські авіакомпанії продовжують літати на літаках Boeing всупереч зусиллям США і Європейського Союзу, які обмежують доступ російських літаків до західного неба.