У Москві співробітники Культурного центру України з числа громадян Росії захопили будівлю Центру, гендиректора Володимира Іонова, призначеного Україною, не пускають на робоче місце, в його кабінеті поміняли замок. 

Співробітники центру з числа громадян РФ не пропустили в будівлю директора і українських журналістів, мотивуючи це тим, що кадрові рішення в Києві для них не важливі. Як пояснив представник омбудсмена України в Росії Володимир Шрейдлер, двері заблокували співробітники, які підтримують бойовиків на Донбасі. "Це той самий сепар, який кричав, що не треба говорити українською мовою в Центрі, який вимагав від мене не показувати українські посвідчення всередині будівлі", – сказав Шрейдлер. За його словами, про українську культуру тут давно не згадують – причина цих дій, власне, сама будівля центру, яка знаходиться в російській столиці на старому Арбаті. 

Площа 4 тис. квадратних метрів, чверть з них здається бізнесменам в суборенду. "Ситуація проста – керівництво центру сидить тут більше 15 років. Сказати, що просто корупціонери, – вважайте, що я промовчав. Вся справа в цій будівлі в центрі Москви, і гроші йдуть за рахунок оренди, одна оренда йде по папері, інша оренда йде зверху, нового директора, нормального, якого направили з Києва, вони не сприймають, вони загрожують фізично. Вчора, поки він зі мною зустрічався, поміняли йому замок в кабінеті, щоб він не міг увійти", – сказав Шрейдлер. У свою чергу генеральний директор Культурного центру України в Москві Володимир Іонов заявив, що громадяни РФ, які працювали в Центрі до його призначення, блокують його роботу. За його словами, через те, що Центр за двосторонньою угодою працює за російським законодавством, він не може їх звільнити. 

"Зараз вже зняли, але ще недавно у деяких працівників були в кабінетах червоні прапори і портрети деяких лідерів Російської Федерації. Кажуть, що це їх ідеологічне переконання", – сказав Іонов. "Я думаю, що багато працівників, які тут працюють, вважають для себе цей Центр приватною власністю, вони, мабуть, забули, що це державна установа держави Україна. Я, як генеральний директор, призначений державою Україна, не можу потрапити всередину. Деякі працівники тут багато років працюють і вважають цей центр своєю вотчиною", – зазначив Іонов.