Між екс-народним депутатом України Іриною Фаріон та колишнім міністром транспорту і зв'язку, екс-головою Запорізької обласної держадміністрації Євгеном Червоненком сталася жорстка суперечка на мовному ґрунті.

Зокрема, Фаріон зазначила, що в Україні не повинна панувати російська мова, оскільки вона є спадщиною окупантів.

"Це дуже дивна мова, це взагалі язичіє, яке до нас занесено через гармати, через вбивства, через постріли, через сибіри, ​​через репресії. Воно занесено до нас в країну тільки через терор. Тому це дивне язичіє", – підкреслила Фаріон.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Також вона  підтримала вимогу письменниці Лариси Ніцой використовувати в публічному просторі тільки державну мову і підкреслила, що привчати до цього потрібно максимально жорстко – аж до кримінальної відповідальності за ігнорування цієї умови.

І на останок Фаріон висловила впевненість в тому, що люди, які не знають досконало державної мови, повинні бути позбавлені права на роботу і освіту в Україні.

Така категорична позиція вкрай обурила її опонентів, і вони вступили в бурхливу дискусію з борцем за українську мову. Так, Співак звинуватив Фаріон в тому, що її виступ роз'єднав країну і дискредитував цінність толерантних взаємин у суспільстві. Крім того, він озвучив думку про те, що політик у своїй промові наговорила на п'ять-шість статей Кримінального кодексу.

"Для мене російська мова – це не мова окупанта, для мене – це мова Толстого, Пушкіна, Лермонтова! Точно не пані Фаріон і пані Ніцой визначати, якою мовою кому з громадян України говорити!" – емоційно продовжив Співак.

У свою чергу, Фаріон жорстко відповіла громадському діячеві, порадивши переїхати в країну-агресор, якщо він так любить російську мову.

"Кордони відкриті – пакуйте валізи і щасливої ​​дороги! Саме завдяки таким, як пан Дмитро, почалася війна в Україні!" – обурилася вона.

У цей момент в розмову вклинився Червоненко, який зазначив, що сам є львів'янином, однак має намір продовжити спілкування із землячкою Фаріон у суді. Крім того, він в'їдливо запитав у неї, коли саме вона говорить правду: під час нинішніх патріотичних виступів або коли викладала основи марксизму-ленінізму і була кандидатом в члени Компартії СРСР.

"Боже, яке горе! А була я для того, щоб таких, як ви, розвести і помножити на нуль! І таки розвела!" – відповіла на шпильки опонента політик.

"Ви душевнохвора! Там є вулиця Кульпарківська (адреса психлікарні у Львові. -.)!" – в гніві вигукнув Червоненко, намагаючись образити Фаріон.

Та, в свою чергу, назвала співрозмовників "паскудами малосердними" і порадила їхати на свої етнічні споконвічні землі, натякаючи на Росію.

На цьому сварка в телеефірі закінчилася, проте Фаріон не збиралась на цьому зупиняти та вирішила відповісти своїм кривдникам ще й на особистій сторінці у Facebook.

"Порадила цим засланим козачкам гибати з України. Для них закінчилися наукові аргументи. Копняка в зад або в'язниця, де вивчать мову. Ідіоти. За 27 років не вивчити мови Шевченка і ще щось грявкати", – емоційно написала екс-парламентар.