Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив пресслужбі парламенту терміново переглянути рішення про позбавлення акредитації деяких ЗМІ.

Про це повідомила в Facebook прессекретарка Разумкова Ольга Туній.

“Перебуваючи з візитом у Німеччині, ми з подивом дізналися про пропозицію пресслужби Апарату Верховної Ради України про позбавлення деяких ЗМІ акредитації до Верховної Ради. Розуміючи важливість неупередженого та об’єктивного висвітлення роботи Верховної Ради, Дмитро Разумков дав термінове доручення пресслужбі Апарату Верховної Ради України переглянути і прийняти зважене рішення щодо переліку ЗМІ і підстав звільнення від акредитації. Підкреслюючи, що журналісти таких проєктів, як наприклад, “Слідство.Інфо” мають незаперечне право доступу до першоджерел у парламенті і гарантоване право на журналістську діяльність”, – повідомила Туній позицію Разумкова.

Як повідомлялося, журналістів 22 ЗМІ позбавили можливості відвідувати засідання ВР. Серед ЗМІ, яких позбавили акредитації, виявилися “Слідство.Інфо”, “Громадське телебачення Донбасу”, газета “Ник Вести”.

Керівниця пресслужби апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк заявила, що виданню “Слідство-інфо”відновлять акредитацію в українському парламенті, якої їх позбавили.

“Звичайно, ми відновимо їм акредитацію. Які проблеми!” – сказала Кармелюк агентству в середу.

Вона розповіла, що комітет з питань свободи слова рекомендував позбавити акредитації 19 видань, які не надали пресслужбі інформацію про свої публікації щодо діяльності парламенту, до їх числа потрапила і “Слідство.Інфо”.

“Ми просимо ЗМІ надіслати нам відомості про публікації в будь-якому зручному для них вигляді”, – зазначила Кармелюк, підкресливши, що достатньо інформації про 1-3 публікації.