У селищі Мізоч Рівненської області отруїлися 22 вихованця місцевої школи-інтернату.

Про це повідомляється на сайті Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я.

За даними центру, у закладі стався спалах гострої кишкової інфекції. Загалом госпіталізовані 24 особи, серед яких 22 дитини і 2 працівника школи-інтернату.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

16 постраждалих доставили до інфекційних відділень Здолбунівської, Млинівської та Костопільської районних лікарень, ще 8 дітей лікуються амбулаторно.

Згідно з повідомленням лабораторії, було проведено епідеміологічне розслідування, яке встановило, що збудником стала сальмонела ентерітідіс.

"Збудник був виявлений у хворих, в охолодженому сирому м’ясі та на робочих поверхнях харчоблоку (поличка холодильника, тертка для варених овочів, лоток для сирого м’яса)", – розповідають у центрі.

Зазначається, що спалаху інфекції сприяло недотримання правил особистої гігієни та порушення санітарно-гігієнічних вимог при приготуванні та зберіганні харчових продуктів.

"Ймовірним джерелом інфекції могли стати два працівники харчоблоку, у яких виявили сальмонелу ентерітідіс (у одного була наявна клінічна картина хвороби, в іншого не було симптомів захворювання)", – йдеться в повідомленні.