Ще один скандал у сфері українського-російський відносин, однак на цей раз фармацевтичний!

СБУ виявила зловживання службовим становищем посадових осіб російської компанії "Фармстандарт-Лексредства" і держпідприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України" при реєстрації та подальшій реалізації противірусного і імуностимулюючої ліки "Арбідол".

Наслідком СБУ встановлено, що в матеріалах реєстраційного досьє "Арбідолу" відсутні будь-які дореєстраційні дослідження. Не сходиться інформація в інструкції до препарату та патентом на ліки, пишуть  і "Наші гроші"

В інструкції зазначено, що під час лікування для дітей віком від 6 до 12 років добова доза становить 400 мг, а для дітей віком від 12 років і дорослих – 800 мг протягом п’яти-семи днів.

У патенті на "Арбідол" говориться, що збільшення добової дози понад 300 мг більше двох днів призводить до розвитку стану гіпореактивності.

"Гіпореактивність імунної системи – це коли організм не реагує ні на який вірус, тобто він може спокійно розмножуватися в організмі",

За словами експертів, препарати, які викликають такий ефект, повинні бути допущені для медичного застосування тільки після вивчення їх імунотоксичних властивостей, а призначатися виключно лікарем після аналізу імунного статусу пацієнта, оскільки такі ліки можуть сприяти розвитку онкологічних захворювань.

Якщо СБУ доведе, що "Арбідол" зареєстрували з порушеннями, то препарат після проведення процедур, передбачених законодавством (за рішенням суду або МОЗ), зникне з асортименту українських аптек. Компанії "Фармстандарт-Лексредства" доведеться реєструвати препарат заново, що займає мінімум півроку.

Цікво, що таке рішення буде на руку українським конкурентам, які виробляють препарати з аналогічною дією: "Фармак"(випускає "Амізон") і "Інтерхім" ("Аміксин").

Мало того, відомо що правоохоронні органи можуть і не зупинитися на одному "Арбідол". У ЗМІ поширалась інформація, що проблемою безконтрольного застосування імунотропних препаратів і неодноразово зверталося до Міністерства охорони здоров’я, щоб створити робочу групу, яка могла б переглянути доказову базу всіх зареєстрованих в Україні імуномодуляторів і таким чином перевірити підстави для реєстрації цих препаратів в Україні.

Серед останніх називають "Амізон" компанії "Фармак", "Кагоцел" російської "Ниармедик плюс", "Гропринозин" компанії Gedeon Richter (Польща / Угорщина), "Аміксин" української "Інтерхім" та ін.

 

Автор: Кай Кіт