Надзвичайний і повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович закликала Кабінет міністрів України провести аудит державного концерну “Укроборонпром”, навколо якого розгорівся скандал через розкрадання.

“Уряд України має також провести аудит “Укроборонпрому” і розсекретити накази. Таким чином, це допоможе в боротьбі з корупцією в секторі національної безпеки і оборони… Це допоможе зробити цю систему більш прозорою. Таким чином, і ліки, і зброя будуть потрапляти в руки українських бійців”, – зазначила вона.

Крім того, Йованович заявила, що необхідно змінити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

“Тому, хто був спійманий за надання консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності за звинуваченням у корупції, не можна довірити вести ці справи”, – додала вона.

Посол підкреслила, що стосовно винних у корупції має проводитися розслідування, суд, і якщо вина доведена, вони повинні потрапити за грати.

У той же час генеральний директор державного підприємства “Укроборонпром” Павло Букін заявив, що спростовує матеріали журналістського розслідування про корупцію в українській армії в тій частині, де фігурує особисто, уточнює “ВВС Україна”. При цьому зазначив, що поки не збирається йти з посади, хоча готовий до відставки.