Президент України Петро Порошенко звільнив губернатора Одеської області Максима Степанова через різке падіння рейтингу регіону і ще з кількох причин.

Про це він розповів напередодні в ефірі шоу "Право на владу", пояснив свої дії. Степанов сказав, що пов'язує своє звільнення виключно з результатами виборів в першому турі.

"Я не вірю навіть при всіх сюрпризах, що Степанов сказав, що хтось примусив його фальсифікувати вибори. І він пішов у відставку в зв'язку з тим, що відмовився так робити. Це було не так, він точно такого не говорив. Якщо хтось каже, що вибори хтось намагався фальсифікувати. Понад 2,5 тисячі спостерігачів визнали вибори найбільш вільним волевиявленням громадян, вільним від фальсифікації", – сказав Порошенко.

Він нагадав, що під час першого туру не було знайдено жодної заявки на серйозні порушення, які могли б вплинути на результати голосування.

"Відносно звільнення – причин багато. В тому числі і те, що Одеська область впала в рейтингу областей України на вісім позицій і займає третє місце з кінця. Є інші позиції щодо ефективності використання коштів. На Одеську область йшло пріоритетне фінансування – мільярди гривень. Степанов про це знає", – підкреслив Порошенко.

Президент уточнив, що посада голови обласної держадміністрації є політичною. А на виборах громадяни висловлюють свою позицію по відношенні до чинної влади.

"Більш того, ця моя рідна область. Я очікував, що спільно і ефективно ми повинні отримати більший результат. Але це вільне волевиявлення громадян. Я повинен прочитати цей сигнал і зробити висновки, що я і зробив. Я наполягаю, що Порошенко цей сигнал прочитав і свої помилки виправить. І останнє! Одеська область вже досить натерпілася від варягів, які приїжджають в область. Моя принципова позиція: в Одеській області губернаторами працюватимуть ті, хто проживає там, хто народився", – відповів він.

Як повідомлялося раніше, 10 квітня Кабінет міністрів України прийняв рішення про відставку глав Херсонської та Одеської обласних державних адміністрацій Андрія Гордєєва і Максима Степанова. Порошенко своїм указом від 6 квітня відсторонив Степанова з посади голови Одеської обласної державної адміністрації і призначив його першого заступника Сергія Паращенко виконуючим обов'язки голови ОДА. У свою чергу Степанов відмовився залишати посаду голови Одеської ОДА, назвавши незаконним указ Порошенко про відсторонення. 

Зокрема, як зазначив Степанов, звільняти і призначати глав адміністрацій президент може винятково за поданням Кабміну. При цьому Степанов підтвердив, що йому було «зроблено пропозицію» написати заяву за власним бажанням. 

Степанов був призначений на посаду голови ОДА в січні 2017 року, він змінив на цій посаді Міхеїла Саакашвілі.

Сергій Паращенко займав посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації – був депутатом Одеської обласної ради VI, VII скликання від "БПП "Солідарність".

До слова, днями раніше Порошенко пообіцяв відмовитися від практики призначення на посади бізнес-партнерів і близьких людей.

"Були очевидні помилки під час призначень. Я не називатиму прізвищ, але хочу звернути увагу на таке: жодних бізнес-партнерів, жодних близьких людей Петром Порошенком більше призначено не буде, поки він Президент. Зокрема, і під час другого терміну", – сказав Порошенко.