Офіс генерального прокурора заявив, що відсторонення президентом України від посади судді Конституційного Суду Олександра Тупицького відбулося згідно з чинним законодавством .

“Позиція Правового департаменту Секретаріату КСУ з приводу того, що положення ч. 3 ст. 154 Кримінального процесуального кодексу України не поширюються на суддів Конституційного Суду України і не можуть бути застосовані до них – необґрунтована. Законодавство України потрібно застосовувати комплексно з урахуванням його бланкетних норм, які містяться у профільних кодексах та спеціальних законах”, – говориться в повідомленні пресслужби ОГПУ.

В Офісі генпрокурора зауважили, що нормативи, що стосуються припинення повноважень судді КС чи звільнення судді КС з посади не охоплюють питання тимчасового відсторонення судді КС у зв’язку із набуттям ним статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення.

“Відсторонення від посади є одним із інститутів кримінального судочинства, що закріплений у системі заходів забезпечення кримінального провадження (п.п. 4, 4-1 ч. 2 ст. 131 КПК Кримінального процесуального кодексу України), зокрема, у главі 14 Кримінального процесуального кодексу України. Порядок застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення від посади містить як загальні норми (ст.ст. 154, 155, 156, 157, 158), так і спеціальні, які стосуються суддів (ст. 155-1), а також осіб, що призначаються Президентом України (ч. 3 ст. 154)”, – зазначили в Офісі генпрокурора.

При цьому гарантії незалежності суддів КС, у тому числі під час здійснення відносно них кримінального провадження, передбачені у Конституції України, Законі України “Про Конституційний Суд України” та КПК України.

“У зв’язку з цим президент України, розглянувши клопотання в.о. генерального прокурора про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України, прийняв законний Указ у відповідності до вимог чинного законодавства України”, – підкреслюється в роз’ясненні.

При цьому, Розміщення на офіційному сайті Конституційного суду (КС) висновків і роз’яснень із питань, у яких КС не приймав рішень, є присвоєнням повноважень суду. Про це йдеться в заяві на facebook-сторінці Офісу президента України.

“Розміщення таких “висновків” і “роз’яснень” на офіційному сайті суду має на меті свідоме введення в оману суспільства і ЗМІ щодо правової позиції КС. Відповідно, будь-які “заяви”, “роз’яснення” і “висновки”, розміщені на сайті суду, щодо яких КС не приймав рішень, є юридично нікчемними, а посадові особи, які дали розпорядження на це розміщення, мають бути притягнуті до юридичної, в тому числі – кримінальної відповідальності за привласнення повноважень Конституційного суду”, – підкреслюється в заяві.