У графіку роботи Верховної Ради на наступний тиждень можуть з’явитися законопроєкти щодо врегулювання конституційної кризи в Україні, яка виникла після рішення Конституційного суду скасувати деякі норми антикорупційного законодавства.
Про це розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24” заступниця голови парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.
На запитання, чи буде Рада обговорювати проблему КСУ, Кравчук відповіла:
“У попередньому порядку денному роботи Ради немає до голосування жодних законопроєктів щодо КСУ, але це не означає, що вони не з’являться, наприклад, у понеділок. Буде погоджувальна рада – там мають бути виставлені пріоритети. Є законопроєкт Разумкова, він уже готовий до розгляду, він уже отримав схвальне рішення комітету антикорупційної політики, і вже розглянув альтернативний законопроєкт. Тобто якихось причин не розглядати немає. Хіба би пан Разумков наполягав, що він хотів би після одужання (від COVID-19) сам його представити в Раді. Тут питання до нього”.
За словами “слуги народу”, є законопроєкти, які подали багато депутатів з різних фракцій.
“Вони стосуються формату роботи КСУ, щоб, наприклад, змінити вимоги до прийняття рішень Великою палатою – з простої більшості (10 суддів) до 2/3 складу. Є ще інший законопроєкт. Вони ще не розглядалися по суті, але можуть бути розглянуті”, – розповіла депутатка.
Крім того, заступниця голови парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що мери міст України, які відмовилися дотримуватись карантину вихідного дня, мають “нормально сісти й поговорити” з представниками центральної влади для вирішення своїх проблем.
“Я як представниця комітету з питань гуманітарної політики, який опікується закладами культури, скептично ставлюсь до ефективності карантину вихідного дня. Я слухала думку людей, як це відбувається на практиці. Працює громадський транспорт, працюють великі супермаркети – все одно є місця скупчення людей. Очевидно, що два дні недостатньо, щоб розірвати ланцюг інфікування”, – сказала вона.
Водночас “слуга народу” зазначила, що не розуміє демаршу мерів.
“Я за те, щоб разом з місцевим самоврядуванням нормально сісти й поговорити – і знаходити дієві заходи. Я вчора від підприємців сфери ресторанного бізнесу у Тернополі почула думку, що краще піти на двотижневий локдаун, але тоді ніхто не працює, аніж незрозуміло скільки вихідних працювати в такому режимі. Для закладів культури, громадського харчування – це половина виручки за тиждень, і це ставить під загрозу взагалі роботу цих закладів”, – зауважила Кравчук.