"Немає більшого корупціонера, ніж Лещенко. Це людина, зарплата якої за 15 років менша, ніж половина вартості його квартири. Тільки за останні два роки зазначено трохи менше 100 тисяч доларів. А до цього Лещенко свою зарплату в "Українській правді" вказував жебрацьки-сміховинну", — пише у блозі художник Сергій Поярков, 50 років.

Народний депутат Сергій Лещенко з "Блоку Петра Порошенка" купив квартиру за 7,5 млн грн у новобуді в центрі столиці на вул. Франка, 11. Її площа — 192 "квадрати". Це спричинило гучний скандал. Лещенка звинувачують у зв'язку з олігархами та незаконному збагаченні.

"Вартість купленої квартири зухвало занижена. А самої нерухомості виявилося кілька (згідно з декларацією нардепа за 2015-й, він має у власності два помешкання площею 60 і 24,9 "квадрата". Також автомобіль "Фольксваґен Гольф" 2014 року випуску. — ГПУ). Він же ще на щось красиво жив, машину водив і заправляв, одяг купував і в ресторанах бував частіше, ніж у "Макдональдзі", — продовжує Поярков.

"Сплачені за квартиру кошти є чесно зароб­лені, — запевняє 36-річний Сергій Лещенкоу "Фейсбуку".

– 100 відсотків суми було заплачено офіційно. Таку ціну за квадратний метр у будинку пропонували різним людям. Питання було в тому, щоб провести якнайшвидший розрахунок — оскільки забудовник мав кризу ліквідності".

Лещенко стверджує — частину суми взяв у позику на 10 років у засновника видання "Українська правда" Олени Притули. Решта — власні збереження діджея Анастасії Топольської, з якою зустрічається.

"Найголовніше в цій історії, що квартира нульова — тобто без оздоблювальних робіт. На те, щоб зробити з житла повний фарш, потрібно вкласти щонайменше таку ж суму. Так що мова не про 7,5 мільйона гривень, а про значно більше", — пише блогер Катерина Кольцова. — 370 тисяч Лещенко повинен віддавати щороку. По 30 833,33 гривні на місяць. Дивимося зарплату народного депутата — у травні отримав 4784 гривні".

"На запитання, з чого Лещенко віддаватиме "борги" за нову квартиру, в інтерв'ю він сказав: "Це дохід від журналістської діяльності в журналі "Новое время", де я є координатором журналістських розслідувань, — пише дизайнер і блогер Пилип Духлій. — Координатор — це не журналістська діяльність, а менеджерська. Вона не є ні викладацькою, ні науковою, ні творчою роботою (народні депутати не можуть займатися іншою оплачуваною роботою, окрім викладацької, наукової та творчої. — ГПУ). Якщо поритися в законах, то можна знайти таке: "творча діяльність — індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення або інтерпретація творів, що мають культурну цінність". Дуже хочеться дізнатися, яку культурну цінність мають статті про корупціонерів".

— Після того, як Лещенко безпідставно звинувачував народного депутата Миколу Мартиненка з "Народного фронту", той склав повноваження. Свої права захищатиме в суді. Закликаю Сергія Лещенка зробити те ж саме — якщо він справді є борцем за справедливість і правду, — каже голова фракції "Народний фронт" 40-річний Максим Бурбак.

У Національному антикорупційному бюро запевняють, що перевірять законність придбання квартири депутатом Лещенком.

Квартирний скандал Сергія Лещенка викликав обурення у користувачів соціальних мереж. В інтернеті з'явилися фотожаби на цю тему. Наприклад, картинка з написом "Переписала хату на Леща".