Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) в черговий раз направила генеральному прокурору Юрію Луценку подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Ярослава Дубневича у кримінальному провадженні про заволодіння понад 93 млн гривень філії ПАТ «Укрзалізниця».
Про це повідомляє Слово і Діло, з посиланням на джерела у прокуратурі.
Подання на Дубневича генпрокурор отримав ще минулого тижня, однак відповіді поки немає.
На думку слідства, Дубневич імовірно є організатором схеми присвоєння 93,2 млн. гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ при постачанні товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках.
За даними детективів, будучи головою комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів шляху за рахунок коштів підприємства УЗ в порушення законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило нанесення збитку на суму 93,28 млн гривень.
Нагадаємо, вперше повідомлення про підготовку САП до зняття недоторканності з’явилося у кінці листопада. Згодом – у кінці грудня.
Тоді прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган заявляла, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Ярослава Дубневича потребує доопрацювання.
Як повідомлялось, детективи НАБУ завершили розслідування фактів заволодіння 93,28 млн грн ПАТ «Укрзалізниця». 3 травня 2019 року восьми підозрюваним відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед складанням обвинувального акта та скеруванням його до суду.
Сьогодні також стало відомо про те, що НАЗК підтвердила зловживання при поданні е-декларацій у низки народних депутатів, зокрема і Богдана Дубневича.
Нагадаємо, на засіданні НАЗК на початку лютого 2019 року були прийняті рішення про затвердження результатів повної перевірки декларацій Богдана Дубневича. Виявлено факти недостовірного декларування – складений обґрунтований висновок щодо правопорушення, пов’язаного з корупцією, який буде направлено до НАБУ.
Слід відзначити, що НАЗК взялося за перевірку декларацій Богдана Дубневича після передачі даних розслідування журналістів ІА ZIK.