Скандальне будівництво на Качиному озері в Києві призупинили, а міська влада зосередилася на пошуку компромісу між активістами й забудовниками, передає Корупція.Інфо

Нагадаємо, на розі вулиць Тепловозної і Здолбунівської комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ" планувало звести багатоповерхівку та почало засипати озеро.

26 грудня 2014 року ділянку передали Київрадою під забудову. Навесні 2015 року почалися підготовчі роботи до будівництва.

Забудовник почав засипати піском водойму. За словами захисників ділянки, водойма – це озеро, а влада Києва й забудовник стверджують, з посиланням на Інститут генплану Києва, що там озера немає.

Ця історія вже давно вийшла за межі звичайного скандалу із забудовником. Знищення цілого озера заради чергових бетонних монстрів на Позняках викликало не мало суперечок і конфліктів.

У березні на засіданні в КМДА, представник Інституту управління та економії водних ресурсів заявив, що відповідно до Водного Кодексу України водойма є озером на ділянці колишнього русла річки.

Згідно з інформацією Державного інституту управління та економіки водних ресурсів озеро можна вважати природним об'єктом, а саме, старичним озером на ділянці колишнього русла річки (стариці). Це озеро зафіксовано на карті Києва ще в 1932 році. Але влада давно не вважає цю водойму озером.

Активісти та захисники донині продовжують боротьбу за існування водойми. Вони досягли значних результатів і не збираються зупинятися.

Голова громадської організації "Озеро Качине" Сергій Куценко разом зі своїми однодумцями зібрав близько 700 підписів місцевих жителів, щоб почати місцеву ініціативу. У результаті з'явився Меморандум про співпрацю щодо збереження озера Качине. Меморандум підтримали Сергій Куценко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, голова ВО "Автомайдан" Олексій Гриценко та депутат Київської міської ради Олексій Новіков.

Була створена робоча група Київради, яку очолює Олексій Новіков, позиція якого абсолютно чітка – надати водоймі статус об'єкта водного фонду, а всій прибережній території – статус парку або скверу. Роботи призупинили, але тимчасово або остаточно, поки не ясно.

"Необхідно перенести логіку боротьби за озеро з локального, районого формату в загальноміську проблематику. Тому, ми починали збір підписів на підтримку Ініціативи щодо захисту озера в усіх районах міста, тим самим інформуючи і залучаючи до процесу захисту всіх не байдужих до екологічних проблем киян. Виносити важливі для міста питання в міське середовище, інформувати жителів міста про проблеми, створювати міні-дискусійні майданчики в різних районах, це реально підвищує шанси на чесну перемогу в нерівній сутичці з "капіталом", – коментує Олексій Новіков.

Представник ініціативної групи із захисту озера Олег Отрішко, вважає, що зупинятися на досягнутому не можна. Так як представники будівельної компанії не бажають так просто йти з такого ласого шматка київської землі. Крім того, що біля озера досі стоїть будівельна техніка, юристи КП "Житлоінвестбуд-УКБ" подали позов до суду на активістів за знищений раніше паркан і вимагають з них відшкодування матеріального збитку.

Захисники озера Качине на Позняках підписали меморандум про співпрацю з Гельсінською спілкою, автомайданом і депутатом Київради Олександром Новіковим з розумінням того, що ініціатива повинна зберегти не тільки Качине, а й подбати про всі водойми Києва.