Стало відомо, що 14 серпня 2019 року Кабінет міністрів України прийняв скандальне рішення, скоротивши перелік професій, які дають право на вихід на пенсію в 50 років за наявності 20 (для жінок) і 25 років (для чоловіків) стажу. Несподіване рішення торкнеться частини українців, які тепер будуть змушені виходити на пенсію пізніше.
Відзначається, що зі списку «шкідливих» спеціальностей виключили:
верхових доменних печей;
машиністів тельферів, зайнятих на гарячих ділянках робіт;
укладальників прокату, зайнятих на гарячих ділянках робіт.
Раніше працівники зазначених професій мали право на пенсію в 50 років. За новими правилами їм доведеться працювати довше.
Також стало відомо, що в Україні для обчислення пенсії використовують спеціальну формулу, але для їх підрахунку немає універсального калькулятора. Зокрема, для 20 категорій пенсіонерів використовують додаткові законодавчі акти для обчислення їх виплат.
У таких категорій відносяться: переселенці, шахтарі, інваліди, учасники бойових дій, підприємці, медики і поліцейські.
Тому при підрахунку пенсій таким українцям потрібно бути особливо уважними. Слід врахувати, що виплати будуть залежати від виду пенсії.
В Україні розрізняють наступні види пенсій: за інвалідністю, пенсія за вислугу років, по досягненню встановленого законодавством віку (пенсія за віком) і по втраті годувальника.
Відзначається, що вид пенсії дуже важливий. Адже пенсійна реформа передбачає підтримку державою дітей з інвалідністю, інвалідів дитинства та пенсіонерів, які не змогли заробити покладений стаж. До 2017 року їх виплати становили 949 гривень.
Тим громадянам, які отримують мінімальну пенсію, варто враховувати, що в Україні змінився підрахунок цього виду пенсії. Мінімальна пенсія не може бути нижчою за прожитковий мінімум.
З 2019 року індексація пенсії проводиться автоматично.
У зв’язку з численними зверненнями громадян до Пенсійного фонду України (ПФУ) його керівництво вирішило уточнити порядок отримання пенсійного посвідчення. Він передбачає видачу територіальними органами Пенсійного фонду (ПФУ) всім пенсіонерам України пенсійного посвідчення. Без цього документа неможливо призначення пенсії. Цей документ виготовляється безкоштовно і видається особисто самому пенсіонерові. У крайніх випадках це може бути особа, яка виступає від імені пенсіонера і має нотаріально завірене доручення.
Крім того, якщо пенсійне посвідчення втрачено або прийшло в непридатність, пенсіонер повинен подати заяву до територіальних органів ПФУ, після чого йому видадуть дублікат цього документа.